MINISTAR MALI: Jutros smo otplatili sedmogodišnju dinarsku benčmark obveznicu - nastavljamo da smanjujemo udeo javnog duga u BDP-u
MINISTAR finansija Siniša Mali na društvenoj mreži "Treds" pisao je o makroekonomskoj stabilnosti Srbije i otplati sedmogodišnje benčmark obveznice.

Foto: Printskrin/Prva
- Jutros smo otplatili sedmogodišnju dinarsku benčmark obveznicu u vrednosti od 95 milijardi dinara, a nakon ove otplate, na računu imamo 527,8 milijardi din. Do sada smo za ovu godinu ukupno otplatili 345 milijardi dinara, odnosno čak 90% obaveza po unutrašnjem dugu. Posle ove velike otplate, naš javni dug je pao za 1,2 procentna poena, tako da na današnji dan iznosi 50,5%. Važna stvar za našu makroekonomsku stabilnost, jer nastavljamo da smanjujemo udeo javnog duga u BDP, koji je daleko ispod nivoa Mastrihta - napisao je ministar Mali na novoj društvenoj mreži.
Preporučujemo

MALI: Kako mi je Šoškić sinoć odgovorio na ono što sam danas rekao - samo Nova zna
20. 07. 2023. u 15:53

MINISTAR MALI U SKUPŠTINI: Pomoć vrednu 12 milijardi dinara dobiće 1.190.000 dece
19. 07. 2023. u 12:09

ZAHAROVA O UPOZORENjU VUČIĆU ZBOG POSETE MOSKVI: Banditizam i ucena, tako deluju terorističke ćelije
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova danas je nazvala upozorenja Evropske unije predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u vezi njegove posete Moskvi za Dan pobede, "banditizmom i ucenom''.
30. 04. 2025. u 16:55

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

HAOS I DRAMA NA SABALENKINOM MEČU: Svađa. prozivke i na kraju odlazak bez rukovanja (VIDEO)
BELORUSKINjA Arina Sabalenka savladala je Martu Kostjuk iz Ukrajine za plasman u polufinale mastersa u Madridu, a to je bilo sve samo ne običan meč.
01. 05. 2025. u 09:30
Komentari (0)