RASTU CENE JAVNOG PREVOZA U PARIZU: Povećanje za 20 odsto od sledeće godine
CENE javnih prevoza u Parizu i metropolitanskoj regiji Il de Frans povećaće se za 20 odsto od početka 2023. godine, izvestio je BFMTV u nedelju .

Foto: Profimedia
- Od 1. januara 2023. cena karte za jedno putovanje metroom biće 2,30 evra, što znači povećanje od 21 odsto - navodi TV kanal, pozivajući se na dokument zvaničnog prevoznika Ile-dea, Francuska regija (IDFM).
Trenutno je cena jedne karte za metro i kopneni prevoz 1,90 evra.
Saopšteno je da će cena mesečne pretplate za putovanje u pariskom metrou takođe porasti - njen trošak će porasti sa 75 na 90 evra.
Ove mere omogućiće transportnom operateru da dobije dodatnih 440 miliona evra za godinu, što je, posebno, planirano da se potroši na povećanje plata zaposlenih za 5%.
Ranije u novembru , u francuskoj metropolitanskoj regiji održan je veliki štrajk radnika Autonomne kancelarije Pariskog transporta .
Saobraćaj je obustavljen na brojnim linijama metroa i prigradskim vozovima, poremećeno je kretanje autobusa. Radnici su tražili veće plate i bolje uslove rada - prenela je RIA.
Preporučujemo

HAOS NA SVETSKOM TRŽIŠTU: Od ograničenja cene ruske nafte korist ima samo Vašington
26. 11. 2022. u 08:49

MANDINE GORKE REČI IZ 90ih: Učiti decu da budu pošteni je kao da ih učite da budu idioti
27. 11. 2022. u 13:03

PRVA DUGOROČNA PROGNOZA STRUČNjAKA: Evo kada će pasti sneg u Srbiji i kakva zima čeka Evropu
PREMA prvim prognozama evropskih stručnjaka sa sajta Severe Weather Europe, zimu 2025/2026 obeležiće uticaj slabe faze La Ninje i verovatno slabiji polarni vrtlog. Ovo znači dinamičnije kretanje atmosferskog pritiska, što može omogućiti hladnije dane u Evropi, ali i u SAD i Kanadi.
13. 08. 2025. u 09:59

TRAMP U OGROMNOM PROBLEMU: Veliki peh pred sastanak sa Putinom na Aljasci
PREDSTOJEĆI sastanak između predsednika SAD Donalda Trampa i ruskog predsednika Vladimira Putina u petak na Aljasci dolazi u vreme kada u američkoj administraciji gotovo da nema iskusnih stručnjaka za Rusiju, piše Fajnenšel tajms.
13. 08. 2025. u 11:24

KOSTIĆEVA BRVNARA NA MOKROJ GORI: Kao u lovačkom domu - kako izgleda glumčeva vikendica u prirodi (FOTO)
GLUMAC Vuk Kostić veliki je ljubitelj prirode, lova i ribolova, pa svaki slobodan trenutak koristi da ode van grada.
13. 08. 2025. u 10:27
Komentari (0)