CENA PELETA NA KOSOVU IDE NA 1.000 EVRA: A prošle godine koštala 180
MINISTARKA privrede u prištinskim vlastima Artane Rizvanoli zatražila je podršku poslanika kosovske skupštine za nacrt zakona o maksimalnim cenama osnovnih proizvoda, prenosi Ljajmi.
Ilustracija / Foto Shutterstock
Rizvanoli je rekla da je ove godine tona peleta 740 evra, dok je prošle godine koštala 180 evra.
Prema njenim rečima, proizvodnja peleta košta manje od 200 evra.
- Reč je o dobiti od 560 evra za svaku prodatu tonu peleta. Tona peleta je 740 evra, 180 evra je bila prošle godine, učetvorostručili smo cenu peleta, dok je cena proizvodnje ispod 200 evra, govorimo o dobiti od 560 evra za svaku prodatu tonu peleta- rekla je Rizvanoli.
(Kosovo online)
Preporučujemo
NAPUSTILA GRAD I NA BABOVINI ODGAJA DECU: Mlada Beograđanka Aleksandra odlučila da se pre 14 godina vrati u planinsko selo Vlase kod Vranja
MOJ tata se ljutio na mene, govorio je, ja sam odatle otišao, a ti se vraćaš, ali ja sam odlučila i na kraju je život tako sve uredio da na mestu u planinskom selu Vlase, gde je njegova majka Ljubica odgajala trojicu sinova i jednu kćer, to sada radim i ja - započinje svoju po mnogo čemu neobičnu priču tridesetšetogodišnja učiteljica Aleksandra Ljubić, književnica, slikarka, supruga, odbornica u skupštini grada i, kako kaže, najvažnije mama Darka (14), Đorđa (10), Veljka (8) i Marijane (7).
10. 01. 2026. u 15:08
FRANCUSKA PRETI IZLASKOM IZ NATO-a: Glasanje u parlamentu, bes prema Trampu zbog Venecuele, Izraela i Grenlanda
FRANCUSKA je zapalila političku fitilj-bombu u samim temeljima NATO-a, u trenutku kada se globalne tenzije ubrzano prelivaju sa periferije na samu strukturu zapadnog bezbednosnog sistema.
10. 01. 2026. u 06:30
SKRIVENA PRETNjA IZ VOJNE BAZE: Tajni grad veličine 100 Moskvi na Grenlandu - duboko ispod ledenog pokrivača
NAUČNICI upozoravaju na ozbiljan ekološki rizik od napuštene američke vojne baze Kamp Senčuri, poznate kao „grad pod ledom“, koju je slučajno ponovo otkrio NASA-in radar 2024. godine duboko ispod ledenog pokrivača Grenlanda.
10. 01. 2026. u 15:43
Komentari (1)