NOVI MASKOV SALTO: Sada prihvata cenu akcija Tvitera od 54.20$
MILIJARDER Ilon Mask predlaže sada da nastavi s ponudom za preuzimanja i privatizaciju kompanije Tviter po ceni od 54,20 dolara po akciji koju je dao ranije, što je izazvalo rast akcija te društvene mreže na Njujorškoj berzi, izvestio je "Blumberg Njuz".
Foto AP
Akcije Tvitera su skočle za 12,7 odsto na 93 dolara pre nego što je trgovanje po drugi put obustavljeno, dok je vrednost akcija kompanije "Tesle", proizvođača elektricna vozila na čijem je čelu Mask, pala za oko 3,0 posto, prenosi Rojters.
Mask je taj predlog izneo u pismu upućenom Tviteru,, naveo je "Blumberg", pozivajući se na dobro upućene izvore, koji su tražili da ne budu imenovani jer je reč o poverljivoj informaciji.
Rukovodioci Tvitera i Maskovi advokati nisu bili odmah dostupni za komentar koji je zatražio Rojters.
Ova vest dolazi uoči dugo očekivanog sudskog pretresa i sučeljavanja Maska i Tvitera na sudu u Delaveru 17. oktobra. Tviter je pokrenuo sudski postupak pritiv najbogatijeg čoveka na svetu tražeći da su naloži Masku da zaključi preuzimanje tog društvenog medija po ceni od 54,20 dolara po akciji, od koje je kasnije odustao.
Mask je u aprilu pristao da kupi Tviter za 44 milijarde dolara, ali je posle nekoliko nedelja saopštio da mu ta kompanija ni posle njegovih upornih zahteva nije dostavila tačne podatke o lažnim nalozima i neželjenoj pošti, tvrdeći da je njihov postotak veći od Tviterove procene da ih ima manje od 5,0 odsto. Nakon toga je objavio da povlači ponudu za kupovinu te kompanije.
BONUS VIDEO - ONI NAS ČUVAJU: Srpski vojnik ima najsavremeniju borbenu opremu za sve izazove
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SVE KLjUČA OKO FOKLANDSKIH OSTRVA: Argentinski predsednik poslao poruku koja će razbesneti Britance
PREDSEDNIK Argentine Havijer Milej izjavio je da je njegova vlada "svakim danom sve bliže" povratku suvereniteta nad Foklandskim ostrvima, produbljujući diplomatski spor izazvan politički obojenim slavljem reprezentacije Argentine nakon pobede nad Engleskom na Svetskom prvenstvu ranije ove sedmice, piše briselski portal Politiko.
17. 07. 2026. u 14:37
NOVA FAZA SUKOBA NA BLISKOM ISTOKU: Iran prvi put direktno napao ovu zemlju!
IRAN je saopštio da je u petak izveo nove napade na američke objekte na Bliskom istoku, uključujući i prvi direktan napad u Siriji, nakon šeste uzastopne noći američkih udara na iranske vojne objekte.
17. 07. 2026. u 12:51
KATASTROFA Koliko Ukrajina sada ima stanovnika - a koliko ih je bilo pre rata: brojevi zastrašujući, nema ljudi za obnovu zemlje
NA teritoriji pod kontrolom Kijeva ostalo je između 22 i 25 miliona stanovnika, dok ratni gubici, masovno iseljavanje, nizak natalitet i ubrzano starenje stanovništva guraju Ukrajinu ka demografskoj krizi koja bi mogla iz temelja da promeni nacionalnu, ekonomsku i društvenu strukturu zemlje, piše „Azija tajms”.
16. 07. 2026. u 19:23
Komentari (0)