MINISTAR MOMIROVIĆ: Jedan mali korak kako bismo Svrljig podigli u svakom smislu
U SVRLjIGU nastavljamo investicije u komunalnu infrastrukturu i ekološke projekte, koji su apsolutni prioritet u Ministarstvu građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture i Vladi Republike Srbije, istakao je ministar Momirović na današnjem otvaranju radova u okviru projekta "Čista Srbija" u Svljigu.
Foto: MINISTARSTVO GRAĐEVINARSTVA, SAOBRAĆAJA I INFRASTRUKTURE
U opštini Svrljig u okviru projekta "Čista Srbija" biće izgrađeno 6.040 metara kanalizacione mreže i jedno postrojenje za preradu otpadnih voda koje će obuhvatiti 7.000 stanovnika.
- Ovde danas pokrećemo radove na kanalizacionoj infrastrukturi, izvodimo šest i po kilometara, a posle ćemo izgraditi postrojenje za prečišćavanje otpadnih voda kako bi Svrljig dobio šansu da svoju komunalnu infrastrukturu ima kao razvijene zemlje Srednje Evrope. Kada postavimo kanalizacionu infrastrukturu, uradićemo novi asfalt, što je još jedan mali korak kako bismo Svrljig podigli u svakom smislu sa standardom života za njihove građane - rekao je Momirović.
Predsednik opštine Svrljig Miroslav Marković istakao je da je početak projekta "Čista Srbija" u Svljigu pokazatelj politike jednakog razvoja Srbije, u kojoj se ne prave razlike između većih i manjih projekata, kao i lokalnih samouprava.
- Mi smo opština koja želi da radi na razvoju turizma. Ovom fabrikom unapređujemo zaštitu životne sredine na najviši nivo, što je Svrljig decenijama unazad pokušavao da uradi - kazao je Marković.
Rok za završetak radova je maksimum 39 meseci, uključujući probni rad. Ukupna vrednost projekta u Svrljigu je 4.518.967 evra.
RUSI OBJAVILI SPISAK NAJVEĆIH NEPRIJATELjA: Evo na kom je mestu Hrvatska
RUSKI ski list „Vzgljad“ sastavio je i u utorak objavio „Rejting neprijateljskih vlada“ kako bi pokazao razliku između država koje se svesno suprotstavljaju Rusiji i onih koje su na tu odluku „protiv njihove volje naterale spoljnopolitičke okolnosti“, prenosi Slobodna Dalmacija.
14. 11. 2025. u 16:54
ZELENSKI ALARMIRAO EVROPU: Rusija će pokrenuti veliku agresiju na kontinent, poznata i godina
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski tvrdi da Rusija planira da pokrene veliku agresiju na evropskom kontinentu 2029. ili 2030. godine, navodeći da na to ukazuje povećana ruska proizvodnja oružja.
13. 11. 2025. u 10:54
Policija uletela na svadbu, HAPSI MLADU - a tek objašnjenje! Ovo je LUDNICA (VIDEO)
ČAK i na najlepšim svadbama ponekad se dese nepredviđene situacije, sitne greške ili čak veći incidenti.
14. 11. 2025. u 16:23
Komentari (0)