BRATSKI RAZGOVOR O DUHOVNIM VEZAMA: Vladika bački Irinej ugostio ambasadora Rusije Bocan-Harčenka
NjEGOVO Preosveštenstvo Episkop bački Irinej primio je danas u posetu posetu Njegovu Ekselenciju Aleksandra Bocan-Harčenka, izvanrednog i opunomoćenog ambasadora Ruske Federacije u Republici Srbiji.
Foto: Eparhija bačka
Episkop bački Irinej primio je danas u posetu posetu Njegovu Ekselenciju Aleksandra Bocan-Harčenka, izvanrednog i opunomoćenog ambasadora Ruske Federacije u Republici Srbiji.
Prijemu u Vladičanskom dvoru u Novom Sadu prisustvovali su: Njegovo Preosveštenstvo Episkop mohački Isihije, kao i saradnici g. Bocan-Harčenka.
Sagovornici su bratski razgovarali o neraskidivim istorijskim i duhovnim vezama između srpskog i ruskog naroda, kao i o aktuelnoj situaciji u pravoslavnom svetu.
- Bili smo uvek jedinstveni kroz zajedničku istoriju i pomagali jedni drugima. U današnjem svetu – koji je prepun iskušenja, izazova, opasnosti i nepravde – samo ako budemo zajedno možemo da imamo ispravan stav i dobru budućnost. Relativno kratak razgovor nam je dao mogućnost da obuhvatimo sve najvažnije teme koje su aktuelne i neophodne za sve nas, od Moskve do Beograda, do Novog Sada i bilo gde - kazao je Preosvećeni vladika Irinej posle sastanka.
Ističući da je razgovor protekao u lepoj i srdačnoj atmosferi, gospodin Aleksandar Bocan-Harčenko je rekao da je sa vladikom Irinejem pričao o Spomen-hramu Svetoga Save na Vračaru, mogućem dolasku Njegove Svetosti Patrijarha moskovskog i sve Rusije g. Kirila u posetu Srpskoj Pravoslavnoj Crkvi, kao i o izazovima sa kojima se susreće pravoslavna vaseljena.
- Vladika je izneo svoje mišljenje koje se potpuno poklapa sa našim ocenama na koji način Pravoslavlje može da uspostavi jedinstvo, da prevaziđe novonastale podele, pre svega u Ukrajini - dodao je ambasador Ruske Federacije.
Preporučujemo
VUČIĆ ČESTITAO USKRS PUTINU: Predsednik se sastao sa ambasadorom Bocan-Harčenkom
03. 05. 2021. u 14:32
"PA HAJDE DA PRODUŽIMO ZADOVOLjSTVO" Zaharova uputila misterioznu poruku Zapadu
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova izjavila je danas da su zapadne zemlje zabrinute zbog toga kakva bi još nova ispitivanja oružja Rusija mogla da sprovede nakon demonstracije rakete "Burevestnik".
01. 11. 2025. u 19:52
SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
MNOGO JE LUDA, BRATE, BEŽI! Šaban ubeđivao voditelja da ne ženi pevačicu: "Nađi neku finu!"
POKOJNI kralj narodne muzike, Šaban Šaulić, bio je čovek koga su svi obožavali, a mnogi i dan-danas pamte njegove savete i kritike.
05. 11. 2025. u 10:44
Komentari (0)