ALBANCI UDARILI NA SPC: Spremaju otimačinu imovine, tvrde da je "simbol plana Srbije za etničko čišćenje"
ROČIŠTE po tužbi Univerziteta u Prištini protiv Srpske pravoslavne crkve biće održano danas u Osnovnom sudu u Prištini, prenosi Zeri.

Foto: Printskrin
Naime, Univerzitet u Prištini tužio je Srpsku pravoslavnu crkvu za navodnu „uzurpaciju više od četiri hektara zemljišta za izgradnju Sabornog hrama Hrista Spasa“, koji se, kako piše Zeri, nalazi na zemljištu koje pripada univerzitetu, a registrovano je na SPC.
Iz studentske organizacije „Studentska demokratija“ rekli su da danas očekuju da sud odluči da vrati imovinu koja, kako navodi list, pripada univerzitetu, a koju je prisvojila u vreme prinudnih mera na Univerzitetu
- Crkva postavljena nasilnim merama u kampusu Univerziteta u Prištini simbolizuje plan Srbije za etničko čišćenje Albanaca i ovaj objekat bi trebalo da funkcioniše kao muzej nedavnih ratnih zločina na Kosovu - rekao je Mehid Ramusa iz „Studentske demokratije”.
(Kosovo onlajn)

"DOBRO SMO UPOZNATI SA DOGAĐAJIMA U SRBIJI" Medvedev optužio Zapad za organizovanje protesta u drugim zemljama
ZAMENIK predsednika Saveta bezbednosti Rusije i predsednik stranke Jedinstvena Rusija Dmitrij Medvedev optužio je danas zapadne zemlje da organizuju proteste i mešaju se u izborne procese drugih zemalja da bi održale svoju dominaciju.
31. 07. 2025. u 17:01

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

3O LETA OD "OLUJE" - RUDAN OŠTRO O HRVATIMA: "Koliko je Srba plutalo u bunarima jer se nisu ukrcali u traktore..."
VEDRANA Rudan je komentarisala političku i društvenu klimu u Hrvatskoj.
03. 08. 2025. u 16:23
Komentari (0)