SRBIJA DOBIJA NOVE LEKOVE IZ NEMAČKE Vučić: Moramo da nastavimo da se borimo protiv korone

PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je država nabavila još lekova za borbu protiv korone, a koji bi, kako je rekao, trebalo da stignu u aprilu ili maju.

СРБИЈА ДОБИЈА НОВЕ ЛЕКОВЕ ИЗ НЕМАЧКЕ Вучић: Морамо да наставимо да се боримо против короне

Foto: Novosti

On je, na konferenciji za medije posle sednice Predsedništva Srpske napredne stranke, rekao da situacija u vezi sa virusom korona u Srbiji trenutno nije jednostavna, niti laka.

Istakao je da se virus brže širi nakon dolaska britanskog soja i da zato moramo da nastavimo da se borimo.

- Uradili smo sve što možemo. Četiri vakcine imamo, najbolji informacioni sistem, najbolji smo u Evropi. Mi ćemo početi i da nabavjamo lekove koje ima i Nemačka. To mnogo košta, 40 miliona smo dali za te lekove. Jedna doza tih lekova na početku bolesti spašava živote, to će nam stići krajem aprila ili u maju - rekao je Vučić.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (42)

JASNO SMO OBAVESTILI FIFA! Iranci zapretili da će na Mundijalu napustiti teren!