SJAJNE VESTI: Oko 10.000 doza Fajzerove vakcine stiže sutra, 15. februara još 40.000 doza
U SRBIJU sutra stiže oko 10.000 doza "Fajzerove" vakcine i tako bi trebalo da bude i sledeća dva ponedeljka, a 15. februara trebalo bi da dobijemo 40.000 doza, koliko i 22. februara.
Foto: Tanjug/Rade Prelić
- Srbiji bi do kraja februara trebalo da bude isporučeno oko 110.000 hiljada doza vakcine proizvođača "Fajzer-Bajontek", istakao je dr Mirsad Đerlek, državni sekretar u Ministarstvu zdravlja.
Samo juče, naglasio je Đerlek, u Srbiji je vakcinisano 42.000 ljudi, a danas se očekuje da padne rekord od 50.000 za dan.
- Pošto je "Fajzer" prepolovio ugovorene isporuke, poslali smo im dopis s pitanjem zašto su to učinili i odgovorili su nam da ćemo zbog tog smanjenja 15. februara dobiti duplo više doza nego što je bilo dogovoreno nedeljno - 40.000. I 22. februara isporučiće nam 40.000 doza. Budući da nam isporuke stižu nedeljno i to svakog ponedeljka, sutra ćemo dobiti oko 10.000 doza, što je 50 odsto dogovorenih količina i odmah ćemo iskoristiti 6.000 doza da revakcinišemo zdravstvene radnike. A i naredna dva ponedeljka dobićemo iste količine - oko 10.000 doza, što ćemo iskoristiti za vakcinisanje stanovništva - objasnio je Đerlek i dodao da ćemo u februaru imati plan isporuke za mart.
On je istakao i da se svakog dana očekuje da stigne ugovorena isporuka 250.000 doza ruskog cepiva "Sputnjik V", kao i da se vode završni razgovori s Poljacima, od kojih kupujemo, za 800.000 doza vakcine koju proizvode Oksford i kompanija "Astra Zeneka". Milion doza dobili smo od "Sinofarma", a Đerlek ističe da je interesovanje građana za kinesko cepivo ogromno.
- Samo juče vakcinisali smo 42.000 ljudi za dan, a danas planiramo da ih bude više od 50.000. Od sutra će vakcinacija u domovima zdravlja biti u dve smene, od 7 do 20 sati, kako bismo udovoljili starijima od 65, jer su oni navikli da idu u domove zdravlja, ne odgovara im da idu po sajmovima - istakao je Đerlek.
On je najavio da će, osim hale 11 na Beogradskom sajmu, od sutra za vakcinaciju biti otvorena i hala 3, i da će početi imunizacija zaposlenih u velikim preduzećima.
- Radnici "Gradske čistoće" od sutra će biti vakcinisani na Sajmu, 14.000 ih je prijavljenih, pa onda idu zaposleni u "Pošte", pa "Beogradskom vodovodu i kanalizaciji, "Kolubari" i dalje redom. Između 1.500 i 2.000 ljudi sutra ćemo vakcinisati na Beogradskom sajmu, a plan je da ubrzo to bude između osam i 10 hijada dnevno - kazao je Đerlek.
(Kurir)
Preporučujemo
NOVI SOJ KORONE JE JEZIV: Predsednik Vučić saopštio kako je dospeo u zemlju!
24. 01. 2021. u 11:30 >> 11:45
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
UMRLA JE U BOLOVIMA, U 47. GODINI Njenu smrt Miloš nikada neće prežaliti: "Bolest je brzo napredovala"
"BOLEST je brzo napredovala. Za samo sedam godina ona je legla u krevet i bila je nepokretna do smrti."
25. 06. 2026. u 10:29
Komentari (2)