PKS POMAŽE HRVATSKOJ SA 50.000 EVRA: Pomoć simbolično uručena kod spomenika čiji je autor rođen u Majskim Poljanama (FOTO)
PRIVREDNA komora Srbiije pomoći će Hrvatskoj zbog stradalih u zemljotresu sa 50.000 evra.

Foto: Tanjug
Predsednik Privredne komere Srbije Marko Čadež danas je otpravnici poslova Ambasade Hrvatske u Beogradu Maji Bogdan predao odluku o ovoj donaciji.
Taj čin obavljen je na Kalemegdanu ispred spomenika "Ribar" koji je delo vajara Simeona Roksandića rođenog u mestu Majske Poljane koje je među najteže postradalim u nedavnom snažnom zemljotresu.
Istovremeno se sličan skup kome su prisustvovali predsednik Srpskog nacionalnog vijeća u Hrvatskoj Milorad Puppovac i potrpedsednik Hrvatske gospodarske komore (HGK) održavao u Zagrebu na Jerzuitskom trgu, gde se nalazi replika spomenika "Ribar".
Pomoć je namenjena za obezbeđivanje privremenog smeštaja, kontejnera za smeštaj dok se ne obnove kuće ugroženih ljudi. Dodatna pomoć se očekuje od preduzeća koja posluju u Srbiji.
Preporučujemo

JEDNA OD NAJBLIŽIH TRAMPOVIH SARADNICA ŠOKIRALA: Vanzemaljci postoje, podelićemo istinu sa narodom
DIREKTORKA nacionalne obaveštajne službe (DNI) Tulsi Gabard rekla je da veruje u postojanje vanzemaljaca, ali je istakla da mora da bude "oprezna" u vezi s onim što iznosi u javnost, budući da ima pristup velikom broju poverljivih informacija.
06. 08. 2025. u 17:35

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

ZAŠTO RAT U UKRAJINI JOŠ TRAJE? Orban krivi Trampa: "Nije dovoljno jak!" Mađar okrenuo leđa američkom lideru?
MAĐARSKI premijer Viktor Orban dosad je bio jedan od najvernijih evropskih saveznika Donalda Trampa, posebno kada je reč o ratu u Ukrajini i obećanjima o brzom postizanju mira. Ali tokom vikenda po prvi put javno je kritikovao američkog predsednika, poručivši da Tramp, barem zasad, nije pokazao dovoljno snage da uveri evropske lidere da zaustave rat.
06. 08. 2025. u 16:06
Komentari (1)