NOVA SEDNICA KRIZNOG ŠTABA U PETAK UJUTRU: Da li je pred nama vikend sa blažim merama?
SEDNICA Kriznog štaba za borbu protiv korone na kojoj se očekuje donošenje novih mera biće održana u petak ujutro u 8 časova.
Foto: Tanjug
Na ovoj sednici mogla bi biti doneta odluka kojom će se ublažiti pojedine dosadašnje mere. Prvenstveno, one koje se odnose na radno vreme radnji, ali i lokala uslužne delatnosti, poput fizerskih salona.
Trenutno u Nemanjinoj 11 kruže razne varijante mogućih mera, međutim, za sada se ništa ne zna pouzdano. Niko ne isključuje delimičnu liberalizaciju mera koja bi praktično značila da i neke druge radnje osim prehrambenih i apoteka rade vikendom, kako je naglasila u premijerka Brnabić. Više o tome pročitajte u posebnoj vesti KLIKOM OVDE!
U petak ističu produžene mere
Podsetmo, upravo u petak, 18. decembra, ističe jedna mera koja je produžena na sednici Kriznog štaba u ponedeljak, a to je da svi ugostiteljski i većina trgovinskih objekata radi do 17 časova, a da vikendom ne radi.
Kako je tada najavila dr Darija Kisić Tepavčević, članica ovog štaba, naknadno će se odlučiviti šta će dalje biti sa merama.
- Sve restriktivne mere koje su važile do sada biće na snazi do petka, 18. decembra, a nakon toga ćemo se ponovo sastati i sagledati da li ćemo uvoditi dodatne mere ili promeniti postojeće - rekla je u ponedeljak dr Kisić Tepavčević.
Premijerka Brnabić: Da pustimo ljude da rade
Da bi nove mere mogle da idu u prvacu popuštanja, juče je najavila i premijerka Ana Brnabić. Ona je izjavila da je lično potpuno protiv zabrane kretanja i zatvaranja prodavnica i zanatskih radnji vikendom, "jer ti građani moraju da zarađuju i hrane svoju decu".
Brnabić je navela da će zabrana biti uvedena ukoliko bude neophodna, ali je istakla da veruje u odgovornost pojedinca.
- Ukoliko brojevi nastave da padaju, a to zavisi od svakoga od nas, mislim da ćemo moći bar vikendom do 14 časova, 15 časova da pustimo te ljude da rade - izjavila je ona juče i dodala.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ORBAN SE OGLASIO ZBOG SITUACIJE U ZEMLjI: Izdao hitno upozorenje
LIDER mađarske opozicione stranke Fides i bivši premijer zemlje Viktor Orban optužio je danas vladu stranke Tisa da vodi zemlju ka diktaturi, nakon polemike izazvane izjavama bivšeg predsednika Janoša Adera o planiranim smenama državnih funkcionera.
05. 07. 2026. u 12:34
Oglasila se Kosjerina posle vesti da je Mirka menja u kvizu "Ja volim Srbiju": "Tako su stajale stvari..."
VEST da bi glumica Mirka Vasiljević od septembra mogla da preuzme voditeljsku ulogu u kvizu "Ja volim Srbiju", umesto dosadašnje voditeljke Dragane Kosjerine, izazvala je veliku pažnju javnosti.
05. 07. 2026. u 21:54
STRAŠNO: Predozirao se unuk Ere Ojdanića - drama u Resniku
UNUK Ere Ojdanića, Andrija Ojdanić danas se predozirao narkoticima, zbog čega je morala da reaguje hitna pomoć.
03. 07. 2026. u 18:30
Komentari (0)