PIK U OVOJ NEDELJI: Dr Gojković kaže da je praktično cela Vojvodina u vanrednoj situaciji
Pokrajinski sekretar za zdravstvo Zoran Gojković očekuje da ćemo u ovoj nedelji dostići pik epidemije i da će nakon toga broj novoregistrovanih slučajeva kovida početi da opada. Najveći gradovi su prvi ušli pa očekujemo da će u njima prvo i početi da pada broj novozaraženih a, zatim i u manjim mestima.

Zoran Gojković / Foto Tanjug
Gostujući u Jutarnjem Dnevniku RTS Zoran Gojković je rekao da je u ljudskoj prirodi da samo ono što kroz lično iskustvo doživimo verujemo i da je verodostojno.
- Sada ipak nema niko od nas da ne zna nekoga ko se teško razboleo i zato ljudi počinju da se ponašaju onako kako bi trebalo - rekao je Gojković.
Pokrajinski sekretar za zdravstvo kaže da je u Vojvodini teška situacija i da je ona praktično kompletno u vanrednoj situaciji.
- Nedeljno smo imali između hiljadu i dve novih slučajeva, nadam se da nećemo imati dalji rast iako smo imali neodgovorno ponašanje tokom tzv. crnog petka i kupovine - objašnjava Gojković.
Pred nama je teška nedelja, zbog toga su i uvedene mere a Gojković još jednom apeluje na odgovorno ponašanje građana jer je pred nama važan period.
- Da bi mere imale efekta mora da prođe 7 do 10 dana od njihovog uvođenja i zato je bitno da se ponašamo odgovorno, da izbegavamo kontakte, da nosimo maske i time ćemo pomoći, sebi i drugima ali i državi kako bismo se što pre vratili u normalu - rekao je Gojković.
Što se tiče zaštite i infrastrukture, zdrastveni sistem je u potpunosti spreman ali, kako kaže Gojković, ne možemo beskrajno proširivati kapacitete za intezivnu negu.
- Uz to život ne može da stane imamo i infarkte, saobraćajne nezgode, neurološka i onkološka oboljenja koja moramo takođe da lečimo - naveo je Gojković.
Veliki broj zdrastvenih radnika je takođe oboleo, na nivou Srbije čak 2.500 lekara zbog čega su oni koji rade dodatno opterećeni.
Gojković je ponovio i da moramo da zaštitimo naše najstarije koji su uz hronične bolesti mnogo ugroženiji od mladih.
Izvor: RTS

ZAHAROVA O UPOZORENjU VUČIĆU ZBOG POSETE MOSKVI: Banditizam i ucena, tako deluju terorističke ćelije
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova danas je nazvala upozorenja Evropske unije predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u vezi njegove posete Moskvi za Dan pobede, "banditizmom i ucenom''.
30. 04. 2025. u 16:55

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

OBRT! Bastijan Švajnštajger skinuo burmu, pa poručio: "Bilo je lepo..."
NE STIŠAVAJU se priče o razvodu Ane Ivanović i Bastijana Švajnštajgera. Iako se bivša teniska šampionka i nemački fudbalski as godinama predstavljaju kao skladan par, društvene mreže i mediji poslednjih nedelja bruje o navodnoj krizi u braku i razvodu.
04. 05. 2025. u 11:07 >> 11:11
Komentari (0)