NAJVEĆI STRAH DA KORONU NE ODNESU KUĆI: U kovid-bolnicama virusu uz medicinare izloženi i vozači i spremačice
SVAKO ko je upisao medicinu, a pogotovo ako je specijalizirao infektologiju, mogao je da računa s tim da će jednog dana biti na prvoj liniji odbrane od neke infektivne bolesti.
Novosti
Ali, ostali zaposleni u zdravstvu - vozači, servirke ili spremačice nisu mogli ni da zamisle da će biti na tom braniku.
Prvi put su obukli skafandere, mesecima nisu viđali svoju decu, jer su radili u "crvenim" kovid-zonama, i svi zajedno, mogu da budu ponosni na teret koji su u ovoj epidemiji podneli.
Mnogi od njih su juče bili na prijemu koji je za zaposlene u crvenim zonama organizovao ministar zdravlja Zlatibor Lončar. Među njima i Nenad Antonijević, vozač u Hitnoj pomoći u Beogradu:
- Nije bilo lako, prvo u skafanderu, pa na dezinfekciji, ali radili smo timski, kao i inače, i to je recept za uspeh i pobedu nad pošastima kao što je kovid. Imali smo potrebnu opremu, što je doprinelo da se uspešno borimo sa kovidom.
Ministar Lončar ocenio je da su svi ovi ljudi heroji današnjice. Mnogi, kako je rekao, nisu ni sanjali da će nekada raditi sa infektivnim bolestima.
Spremačica u Zemunskoj bolnici Marina Imeri kaže da nije ništa znala o infekciji kada je sve počelo, da je bilo straha da virus ne odnese kući i zarazi porodicu:
- Imam kod kuće četvoro dece i najviše sam se toga plašila.
Anesteziolog Tode Dragičević iz KBC "Zemun" od prvog dana bio je uključen u lečenje obolelih od kovida, od kojeg se i sam teško razboleo.
- Bilo je u početku nesnalaženja, što je i normalno, jer smo se suočili sa novom bolešću, ali za nekoliko dana svi su se uhodali i to sada dobro funkcioniše - priča Dragičević. - Veoma je važno da se ljudi pridržavaju preporučenih mera, jer se očekuje novi talas epidemije, i niko ne bi smeo da se ponaša kao da mu se ne može dogoditi da se zarazi.
I dr Ivana Stefanović, iz Hitne, preležala je kovid:
- Svima bih poručila da budu odgovorni. Maska i držanje distance su samo neprijatnosti u odnosu na to koliko je strašno bolovati od kovida i ležati u bolnici sa bolešću o kojoj se ne zna mnogo. Taj strah je užasan.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
UMRLA JE U BOLOVIMA, U 47. GODINI Njenu smrt Miloš nikada neće prežaliti: "Bolest je brzo napredovala"
"BOLEST je brzo napredovala. Za samo sedam godina ona je legla u krevet i bila je nepokretna do smrti."
25. 06. 2026. u 10:29
Komentari (0)