KRIZNI ŠTAB DONOSI NOVE MERE ZA CELU SRBIJU: Evo šta bi moglo da bude zabranjeno
ZBOG trenutne epidemiološke situacije u našoj zemlji razmišlja se o uvođenju novih mera, a odluku o tome Vlada Srbije će, nakon konsultacija sa Kriznim štabom za borbu protiv korone, doneti sutra.
Foto: Tanjug
To je juče najavila premijerka Srbije Ana Brnabić na pres konferenciji Kriznog štaba, koji se od juče ponovo redovno obraća javnosti u 15 časova, kao što je bilo u jeku epidemije korona virusa.
Obavezne maske i na otvorenom i zabrana organizovanih okupljanja
Premijerka je juče istakla da će Kriznom štabu predložiti obavezno nošenje maski na teritoriji cele zemlje, kako u zatvorenom tako i na otvorenom prostoru, a sve u cilju sprečavanja širenja korona virusa.
- Nisam još to predložila Kriznom štabu, o tome ću razgovarati sa strukom - rekla je ona na jučerašnjoj konferenciji za novinare.
Druga stvar koju će predložiti je zabrana organizovanih okupljanja, makar u naredne dve nedelje u svim lokalnim samoupravama.
- U ovakvim vremenima nisu nam potrebne proslave, rođendani, da ne kažem najmanje protesti - kazala je Brnabićeva.
SEDNICA ŠTABA SUTRA UJUTRU
Premijerka je objasnila da se mere donose u odnosu na to šta je najbolje za građane i zdravstveni sistem.
- Ne mislim da je dobro da se donose restriktivne mere iz marta i aprila, zato što mislim da je jako važno da usvojimo navike za dalju borbu protiv kovida. Važno je da naučimo da je ovo pojedinačna borba svih nas - rekla je Brnabićeva.
Podsećamo, Krizni štab za zaštitu zdravlja stanovništva Srbije od zarazne bolesti COVID-19 od ponedeljka se ponovo svakodnevno obraća naciji.
(Blic)
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
KORONA IZNENADILA UDAROM U JULU: Premijerka o uvođenju restriktivnijih mera
13. 07. 2020. u 16:05
HOĆE LI BITI POLICIJSKOG ČASA? Evo šta je premijerka rekla o uvođenju restriktivnih mera
10. 07. 2020. u 16:14
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
FARMER OSTAVIO 5 KRAVA NA PUSTOM OSTRVU: 130 godina kasnije naučnici nisu mogli da veruju šta vide
PRIČA o pet krava ostavljenih na izolovanom ostrvu Amsterdam u Južnom okeanu prerasla je u jedno od najneobičnijih poglavlja moderne biologije.
14. 05. 2026. u 14:24 >> 20:55
Komentari (13)