SLEDI VREMENSKI OBRT KOJI NIKO NE ŽELI! Upaljen meteo alarm, nagle promene mogu uticati na zdravlje
I DANAS će biti toplo vreme za ovaj period godine, navodi se u najavi Republičkog hidrometeorološkog zavoda.
Foto: Depositphotos
Nakon sunčanog pre podneva, posle podne uslediće postepeno naoblačenje sa zapada, uveče i tokom noći sa slabom kišom ponegde u Bačkoj, Sremu, zapadnoj i jugozapadnoj Srbiji.
Duvaće slab i umeren, u planinskim predelima i u košavskom području povremeno jak južni i jugoistočni vetar, a na jugu Banata i sa udarima olujne jačine.
Najviša temperatura biće od 12 do 18 stepeni.
U Timočkoj Krajini očekuje se pretežno oblačno i osetno hladnije vreme uz najvišu dnevnu temperaturu oko 3 stepena.
Idućih dana biće uobičajene temperaturne oscilacije uz česta prolazna naoblačenja sa padavinama.
Foto: Printskrin/RHMZ
U petak (13. februara) očekuje se prestanak kiše - ujutro na severozapadu Srbije, a tokom dana i u ostalim krajevima uz delimično razvedravanje.
U subotu (14. februara), nakon pretežnog vedrog jutra i prepodneva, tokom dana uslediće novo naoblačenje, koje će uveče i tokom noći ponovo usloviti kišu, a na planinama sneg. Južni i jugoistočni vetar biće u pojačanju.
U nedelju (15. februara) očekuje se osetno hladnije vreme, uz umeren i jak vetar, u skretanju na severozapadni, a kiša će kratkotrajno preći u sneg uz lokalno stvaranje manjeg snežnog pokrivača.
Hladno vreme zadržaće se do utorka (17. februara), a zatim će uslediti porast temperature uz česta prolazna naoblačenja sa padavinama.
(Tanjug)
Preporučujemo
JORDANU PRVI PUT ODALI POČAST: Sećanje veterana na poginulog saborca iz Požarevca
31. 03. 2026. u 20:05
VUČIĆ RASTURIO MILANOVIĆA! Predsednik Srbije ga razmontirao u paramparčad
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da podržava odluku predsednika Hrvatske Zorana Milanovića da otkaže skup Brdo Brioni u maju jer mu, kako je istakao, tamo nije mesto, kao i da mu je mnogo važnije da ode i položi cvet u Jasenovcu.
30. 03. 2026. u 18:31 >> 18:44
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
VILIJAM MONTGOMERI: "Kad smo bombardovali Srbiju, nismo imali dozvolu za prelet preko Hrvatske - Tuđman nije znao! Podela KiM jedini izlaz"
NEDAVNO je obeležena 27. godišnjica od početka NATO agresije na Saveznu Republiku Jugoslaviju.
30. 03. 2026. u 20:11
Komentari (0)