SUTRA POČINJE VELIKA AKCIJA POLICIJE: Pojačana kontrola prekoračenja brzine vozila, a na auto-putevima obratite pažnju i na ovo
MINISTARSTVO unutrašnjih poslova skreće pažnju da je neprilagođena brzina i dalje najveći problem bezbednosti saobraćaja u našoj zemlji
Foto: B. Grujić
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave saobraćajne policije, od 4. do 10. avgusta, sprovodiće međunarodnu akciju pojačane kontrole saobraćaja usmerenu na otkrivanje i sankcionisanje prekršaja prekoračenja brzine.
Akcija će istovremeno biti sprovedena u 34 evropske države članice organizacije ROADPOL (mreža saobraćajnih policija Evrope).
Saobraćajna policija će svakoga dana angažovati sve raspoložive uređaje za merenje brzine kretanja, dok će na auto-putevima biti merena i prosečna brzina kretanja vozila.
Ministarstvo unutrašnjih poslova skreće pažnju da je neprilagođena brzina i dalje najveći problem bezbednosti saobraćaja u našoj zemlji, imajući u vidu da je gotovo polovina saobraćajnih nezgoda sa poginulim licima posledica neprilagođene brzine.
Kako bi se očuvalo što povoljnije stanje bezbednosti saobraćaja u nastavku letnje turističke sezone, apelujemo na vozače da poštuju propisano ograničenje brzine i da prilagode brzinu kretanja postojećim uslovima saobraćaja, imajući u vidu da se na svim važnijim putnim pravcima očekuje pojačan intenzitet saobraćaja.
Podsećamo da su pripadnici saobraćajne policije tokom prve međunarodne akcije pojačane kontrole brzine koja je sprovedena u aprilu ove godine za nedelju dana otkrili gotovo 27.000 prekršaja prekoračenja brzine, od čega 5.500 u zonama pešačkih prelaza gde su vršene mere pojačane kontrole brzine u cilju zaštite pešaka.
Preporučujemo
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Drama u Vašingtonu: Melanija ugledala sporno ime na papiru, pa prebledela - evo šta je zapravo pisao na cedulji
MISTERIOZNI komadić papira izazvao je brojne komentare nakon incidenta sa pucnjavom na večeri Udruženja dopisnika Bele kuće u Vašingtonu.
27. 04. 2026. u 10:00
Komentari (0)