DETALJNA PROGNOZA DO KRAJA JULA: Temperatura i do 43 stepena - ovog dana stiže osveženje sa kišom
TOPLOTNI talas koji je zahvatio našu zemlju zadržaće se do subote, uz najvišu dnevnu temperaturu od 35 do 40 stepeni, u petak i subotu lokalno i do 43 stepena, objavio je Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ)
Foto: Shutterstock
Najtoplije će biti na jugu i istoku Srbije.
U subotu (26.07.) posle podne i uveče promenljivo oblačno, u severnim, zapadnim i centralnim krajevima Srbije mestimično kiša i pljuskovi sa grmljavinom.
U toku noći ka nedelji i u nedelju (27.07.) jače naoblačenje i osveženje s kišom, pljuskovima i grmljavinom uz izraženiji pad temperature, a očekuju se i lokalne vremenske nepogode.
U prvoj polovini sledeće sedmice (28-30.07.) promenljivo, nestabilno i svežije, mestimično s kišom i pljuskovima s grmljavinom, koji će biti izraženiji u utorak (29.07.).
Od četvrtka (31.07.) pretežno sunčano i postepeno toplije.

Ekstremni uslovi za nastanak požara
Toplotni talas u narednim danima dodatno će doprineti porastu opasnosti od iniciranja i širenja požara na otvorenom.
Rizici će biti najizraženiji u regionima sa najvećim deficitom vlage u zemljištu (odnosno sa najvećim nedostatkom padavina iz prethodnog perioda), naročito u petak i subotu (25-26.07.), kada će u brdsko-planinskim predelima duvati i umeren do jak jugozapadni vetar. U regionima u kojima se očekuje udruženi efekat izraženog toplotnog talasa (5 dana uzastopno sa maksimalnom temperaturom od 38 stepeni i više) i dugotrajne suše, građanima su poslata i SMS upozorenja - u Topličkom, Jablaničkom, Pčinjskom, Pirotskom, Nišavskom i Zaječarskom okrugu.
BONUS VIDEO: KORIŠĆENjE PRAVA NA PENZIJU
Preporučujemo
PAKAO U SRBIJI, EVO DOKLE ĆE DA TRAJE: Vremenska prognoza za četvrtak, 24. jul
24. 07. 2025. u 01:00
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
PEJAKOVIĆ: Srbi su skupo platili LAŽ o Jugoslaviji, koja traje od '45 i plaćaćemo je još
GLUMAC Nikola Pejaković oduševljava publiku širom regiona ulogom Momčila u seriji "Tvrđava", koja se bavi ratnim devedesetim i raspadom nekadašnje države Jugoslavije.
13. 12. 2025. u 15:33
Komentari (0)