GAŠIĆ POLOŽIO VENAC POVODOM DANA VOJSKE SRBIJE: Sloboda nije poklonjena, već je krvlju odbranjena
IZASLANIK predsednika Republike i vrhovnog komandanta Vojske Srbije Aleksandra Vučića ministar odbrane Bratislav Gašić, u pratnji načelnika Generalštaba Vojske Srbije generala Milana Mojsilovića i komandanta Garde brigadnog generala Željka Furundžića, položio je danas, povodom Dana Vojske Srbije - 23. aprila, venac na Spomenik neznanom junaku na Avali.
Foto: Ministarstvo
Uz intoniranje himne Republike Srbije i svečani stroj Garde Vojske Srbije, a posle ceremonije polaganja venca, ministar Gašić u spomen-knjigu upisao je sledeće:

- Sloboda nije poklonjena, već je krvlju odbranjena. Neka je večna slava herojima koji je odbraniše i nama u zavet predadoše. Živela Vojska Srbije! Živela Srbija!

Dan Vojske Srbije obeležava se u znak sećanja na Drugi srpski ustanak podignut 23. aprila 1815. koji predstavlja prekretnicu u stvaranju moderne srpske države i vojske.
POKOLj RUSA KOD POKROVSKA, OBJAVLjENI SNIMCI: Krenuli u napad pod okriljem magle, poginulo oko 90 vojnika (VIDEO)
UKRAJINSKE snage odbile su velike ruske napade u jednom danu u pravcu Pokrovska, u Donjeckoj oblasti, usmrtivši oko 90 ruskih vojnika, javlja Kijev post.
01. 02. 2026. u 16:56
"ANUŠKA JE VEĆ PROLILA ULjE..." Medvedev: Zelenski je osuđen na propast
ŠEF kijevskog režima Vladimir Zelenski je osuđen na propast, izjavio je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Ruske Federacije Dmitrij Medvedev medijima.
01. 02. 2026. u 14:56
"UBIĆU SE, HOROR!" Marija otkrila dugo čuvanu tajnu: "Rođena sam bez..."
"JA ću da se ubijem, znači horor!"
01. 02. 2026. u 09:13
Komentari (0)