VANREDNO UPOZORENJE RHMZ: Srbija večeras ulazi u hladni talas, očekuje nas jak mraz
REPUBLIČKI hidrometeorološki zavod izdao je upozorenje i najavio jake jutarnje mrazeve sutra i u petak jutarnji u svim regionima Srbije.
Tanjug
Za dane vikenda van košavskog područja RHMZ najavljuje u jutarnjim satima pojavu jakih mrazeva, u nižim predelima sa vrednostima minimalne temperature mestimično ispod -10 stepeni, a na planinama lokalno i ispod -15 Celzijusa
RHMZ je najavio da se tokom večeri i noći očekuje vedro i veoma hladno uz pretežno umeren mraz, ispod -5 °C, a ujutro jak sa temperaturama ispod -10 stepeni.
Vreme narednih dana
Do kraja nedelje očekuje se hladno vreme sa umerenim i jakim jutarnjim mrazem uz minimalne temperature u većini mesta od -12 do -4 °S. Tokom dana biće pretežno sunčano, krajem sedmice uz prolaznu umerenu oblačnost.
U petak uveče i za vikend u košavskom području duvaće umeren i jak jugoistočni vetar. Maksimalne temperature u petak od 2 do 6 °S, a za vikend i do 8 °S, samo će se u Timočkoj Krajini zadržati hladnije.
U poslednjoj nedelji februara RHMZ najavljuje dalji porast i jutarnjih i dnevnih temperatura, ali uz prolazno naoblačenje s kišom, na visokim planinama sa snegom.
BONUS VIDEO - DA LI NAM PRETI ZEMLjOTRES ? Vulkanolog i seizmolog analiziraju potrese u Grčkoj | Nije samo naslov
Preporučujemo
POTPISUJE SE ISTORIJSKI UGOVOR: Vojvodina postaje čvorište Evrope, kreće gradnja gigantske saobraćajnice (FOTO/VIDEO)
PROJEKAT Osmeh Vojvodine obuhvata izgradnju 185 km brze saobraćajnice, sa 46 mostova i 34 nadvožnjaka, čime se smanjuje vreme putovanja.
18. 03. 2026. u 09:30
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (0)