UDRUŽENJE SUDIJA I TUŽILACA SRBIJE: Ne treba nam pravdanje, već zaštita
POVODOM promptnog saopštenja Visokog saveta tužilaštva od 3 .12. 2024. godine, kao i onog od 4. 12. 2024. godine, iako ne po sadržini, Udruženje sudija i tužilaca izrazilo je zadovoljstvo što je VST pokazao da ipak prati zbivanja u sferi svoje nadležnosti i da, kako kažu - kada hoće, može i ima načina da brzo odreaguje.

ust.rs
"Naime, na javnu objavu UST od 3. 12. 2024. godine koja je uputila na niz nečinjenja od strane VST-a kao i postavila nekoliko važnih i intrigantnih pitanja, te pozvala na ostavke neaktivne ili samo po određenim pitanjima selektivno aktivne izborne članove, VST je odmah istog dana odgovorio saopštenjem od 3. 12. 2024. godine. Potom, već sledećeg dana, VST se ponovo oglasio povodom javnog saopštenja glavnog javnog tužioca VJT u Beogradu saopštenjem od 4. 12. 2024. godine. I to je jedna ili jedina pozitivna posledica i makar mali pomak sa mesta.
Naime, VST je pretežni deo svog javnog obraćanja posvetio svojevrsnim kritikama na račun reakcije UST, a gotovo zanemarljivim delom, u stidljivom maniru, okvirno osudio napade na samostalnost tužilaštva i vršioce javnotužilačke funkcije, skrivajući se iza procedura koje tek treba da budu sprovedene. U narednom saopštenju je na veoma detaljan način pokušao da objasni zbog čega nisu efikasni.
Ovim saopštenjima su pak pokazali da postoje situacije koje provociraju na aktivno i blagovremeno reagovanje najviših pravosudnih organa, ali su takođe pokazali da su po njihovom shvatanju to samo one situacije u kojima su oni kao savet odnosno njihovo činjenje (ili nečinjenje) dovedeni u pitanje, a da je za reakciju na napade na njihove kolege, pre javnog istupanja, neophodno sprovesti procedure… čije ishode će objaviti na svom sajtu (koji opšta javnost ne čita), jednom…
Pri tom, VST nije ni pomenuo ostale primedbe koje su takođe upućene u istom saopštenju UST a koje se odnose na neprimereni uticaj i mešanje nevladinih organizacija u rad saveta, pokušaje protivustavnog pozicioniranja VST u tužilačku hijerarhiju, kao i upitne bilateralne sastanke javnog tužioca za ratne zločine Republike Srbije sa koleginicom za ratne zločine tzv. Kosova i njihove zajedničke fotografije. Verovatno je postupak ocene primerenosti tog postupanja i dalje u toku…", navedeno je u saopštenju Udruženja sudija i tužilaca Srbije.

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

SRPSKA POSLA: Nikola Jokić zapanjio svet! Vratio se u Srbiju i uradio OVO (VIDEO)
NIKOLA Jokić je najbolji košarkaš planete, ali dajte mu loptu i biće najbolji u svakom sportu. To je pokazao još jednom.
08. 06. 2025. u 08:54

KARLEUŠA PRIZNALA DA JE U VEZI SA KOŠARKAŠEM: Divan je dečko, provodimo lepe trenutke
SPEKULISALO se mesecima da se pevačica Jelena Karleuša već neko vreme viđa sa 16 godina mlađim košarkašem Nikolom Jovanovićem.
17. 06. 2025. u 07:35
Komentari (0)