Ministarstvo nauke, tehnološkog razvoja i inovacija i Zadužbina Miodraga Kostića potpisali sporazum o saradnji
Sporazum će doprineti ostvarivanju zajedničkih interesa u oblasti promocije nauke, podrške mladim talentima i podsticanju preduzetništva

Foto: Jakov Simović
Ministarstvo nauke, tehnološkog razvoja i inovacija Republike Srbije i Zadužbina Miodraga Kostića potpisali su Sporazum o saradnji koji podrazumeva zajedničke aktivnosti na promociji naučno-tehnoloških dostignuća i naučnoistraživačkih organizacija. Sporazum će omogućiti predstavljanje inovacione delatnosti kroz izložbeni prostor Show Lab-a koji će se nalaziti u Palati nauke, a posebna pažnja biće posvećena i projektu BIO4 kampus.
„Zadužbina Miodraga Kostića je odvojila energiju, snagu i ideju da Beograd dobije Palatu nauke, mesto gde će nauka pričati građanima. Danas smo potpisali sporazum o mnogo dubljoj saradnji. Palata nauke će sa jedne strane poslužiti našim naučnoistraživačkim organizacijama da organizuju konferencije, radionice i da komuniciraju nauku, a sa druge strane, mi, kao ministarstvo, moći ćemo da prikazujemo naše velike projekte i projekte za budućnost, kao što je BIO4 kampus”, izjavila je dr Jelena Begović, ministarka nauke, tehnološkog razvoja i inovacija u Vladi Republike Srbije.
„Sporazum o saradnji koji smo potpisali je od izuzetne važnosti, jer će doprineti promociji i popularizaciji nauke. Kroz sve zajedničke aktivnosti, Zadužbina Miodraga Kostića, buduća Palata nauke, i Ministarstvo nauke, tehnološkog razvoja i inovacija pružiće podršku mladim talentima da rastu i razvijaju se, ali i da svojim idejama dođu do novih otkrića koja će možda promeniti svet kakav danas poznajemo. Pametni gradovi, mašinsko učenje, internet stvari, robotika, virtuelna stvarnost postali su deo naše svakodnevice zahvaljujući naučnim istraživanjima i naprednoj tehnologiji. Verujem da ćemo ovom saradnjom inspirisati mlade ljude da u svemu što rade koriste dostignuća savremene nauke, nezavisno od toga da li će i sami postati istraživači”, rekao je Nemanja Đorđević, upravitelj Zadužbine Miodraga Kostića.
Zadužbina Miodraga Kostića, Palata nauke, svoja vrata za sve posetioce otvoriće krajem godine u velelepnom zdanju na uglu ulica Kralja Milana i Kneza Miloša, u centru Beograda. Ovim kapitalnim filantropskim darivanjem od 25 miliona evra, Miodrag Kostić želi da ostavi trajnu vrednost narodima sa ovih prostora, pružajući mogućnost naučnicima i istraživačima da karijere razvijaju u svojoj zemlji. Pored više od 30 interaktivnih eksponata i planetarijuma, u Zadužbini Miodraga Kostića nalaziće se i 19 istraživačkih centara kojima će rukovoditi profesori Elektrotehničkog fakulteta Univerziteta u Beogradu. Sporazum o saradnji koji je potpisan sa Ministarstvom nauke, tehnološkog razvoja i inovacija predviđa i realizaciju konferencija i predavanja u prostorijama Palate nauke, saradnju sa Centrom za promociju nauke i podsticanje istraživanja i inovacija u Srbiji.

"DOBRO SMO UPOZNATI SA DOGAĐAJIMA U SRBIJI" Medvedev optužio Zapad za organizovanje protesta u drugim zemljama
ZAMENIK predsednika Saveta bezbednosti Rusije i predsednik stranke Jedinstvena Rusija Dmitrij Medvedev optužio je danas zapadne zemlje da organizuju proteste i mešaju se u izborne procese drugih zemalja da bi održale svoju dominaciju.
31. 07. 2025. u 17:01

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

NATALIJA SE UDALA U GANI: U počektku je bilo teško - šta joj je u novom domu najteže palo
NATALIJA Sakado iz Sankt Peterburga, bivša profesorka engleskog jezika, odlučila je da svoj život iz korena promeni kada se zbog ljubavi preselila u Ganu. Danas živi sa suprugom i dvoje dece u Akri, a kroz svoje iskustvo približava svakodnevicu jedne evropske žene u afričkom okruženju.
02. 08. 2025. u 07:40
Komentari (0)