U NAREDNA DVA SATA OVI DELOVI SRBIJE NA UDARU NEPOGODA Oglasio se RHMZ: Izdat najviši stepen upozorenja
U NAREDNA dva sata na severozapadu Srbije padaće kiša i pljuskovi sa grmljavinom, upozorio je RHMZ u 9.50 sati.
Foto: Tanjug/VLADIMIR SPORCIC
Prethodno upozorenje bilo je na snazi od 8.35 sati i važilo je za severozapad i zapad Srbije i odnosilo se na lokalne pljuskove.
Do petka (14. juna) biće promenljivo i nestabilno, mestimično sa kišom i pljuskovima sa grmljavinom koji lokalno mogu biti i izraženiji sa velikom količinom padavina za kratko vreme, pojavom grada i sa jakim i olujnim vetrom u zoni najjačih pljuskova, najavio je RHMZ.
Dnevna temperatura se danas i sutra (12-13. juna) očekuje na severu i zapadu u intervalu od 21 do 26 stepeni, a na jugoistoku i dalje oko 30.
Na jugu zemlje osvežiće tek u petak.
Ponovo pljuskovi sa grmljavinom
Danas i sutra na teritoriji Beograda nestabilno sa pljuskovima i grmljavinom, koji u pojedinim delovima mogu biti intenzivniji sa pojavom grada i jakim i olujnim vetrom u zoni pljuska.
Do četvrtka (do 13. juna) se očekuje veoma nestabilno vreme sa intenzivnijim pljuskovima sa grmljavinom, jakim i olujnim vetrom u zoni pljuska i lokalnom pojavom grada.
RHMZ će izdavati hitna upozorenja na svaka dva sata
Kako se navodi na sajtu RHMZ-a, tačnu lokaciju stvaranja, premeštanja i jačine samih nepogoda je unapred teško odrediti.
- Za konkretne lokacije izdavaćemo hitna upozorenja jedan do dva časa unapred - piše u saopštenju.
Najviši stepen upozorenja
Za veći deo zemlje izdat je narandžasti meteoalarm.
Crveni (najviši) stepen upozorenja danas je izdat za istočnu Srbiju, a sutra i za jugoistočnu.
Upozorenje se odnosi na grmljavinske nepogode.
BONUS VIDEO: Stravično nevreme u Beogradu - Munje paraju nebo
IRANSKI KOMANDOSI PRONAŠLI PILOTA F-35: Zavarali trag Amerikancima i uhapsili ga
ISLAMSKA revolucionarna garda (IRGC) locirala je i privela pilota oborenog američkog lovca F-35 tokom operacije potrage, javlja iranska agencija Nur njuz.
03. 04. 2026. u 16:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
"SAMO JE PALA, KAO POKOŠENA" Strašna tragedija Miloša Bojanića, preminula je u 48. godini
OVAJ gubitak je ostavio neizbrisiv trag na njegovu porodicu...
03. 04. 2026. u 15:33
Komentari (0)