NAJNOVIJE UPOZORENJE RHMZ: U naredna dva sata nevreme se premešta u ove delove Srbije
REPUBLIČKI hidrometeorološki zavod (RHMZ) saopštio je danas da će se naoblačenje sa kišom, padom temperature i pojačanim severozapadnim vetrom koje je zahvatilo sever Vojvodine u naredna dva sata premeštati ka Sremu i Bačkoj.
 
                                                                                    FOTO: AP/Tanjug
Na sajtu RHMZ ranije je navedeno da će se vetrovito i natprosečno toplo vreme sa dnevnom temperaturom od 19 do 24 stepena Celzijusa zadržati danas, dok će u Timočkoj Krajini biti nešto hladne, sa temperaturom oko 8 stepeni Celzijusa.
Takođe, prolazno naoblačenje sa slabom kišom posle podne zahvatiće severne, zapadne i jugozapadne, a uveče i noću proširiće se i na ostale predele naše zemlje. Vetar će biti u skretanju na severozapadni, a temperatura u osetnom padu.
Tokom noći između subote i nedelje sa padom temperature kiša će preći u slab sneg ponegde u brdsko-planinskim predelima jugozapadne, južne i jugoistočne Srbije, a slab sneg je tokom jutra moguć ponegde i u nižim predelima zapadne i cetralne Srbije.
 
Foto: RHMZ/Printscreen
Sutra se očekuje osetno hladnije sa maksimalnom temperaturom od 3 na severu do 9 stepeni Celzijusa na jugu zemlje.
Preporučujemo
 
                    
                    UKRAJINSKI VOJNICI U KLANICI POKROVSKA: "U gradu je pravi pakao, Rusi doveli sve snage koje mogu"
RUSKA pešadija prodrla je u gradske granice jednog od glavnih strateških ciljeva predsednika Rusije Vladimira Putina, preteći da ga opkoli. Ukrajinske specijalne snage uključile su se u borbe u urbanom području.
29. 10. 2025. u 17:43
 
                    
                    SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
 
                    
                    Udala se za 25 leta starijeg čobanina, doživela šok kad je umro
Marsel Amfu je čitav svoj život živeo jednostavno. Njegova kuća nije imala ni struje ni vode. To mu je omogućilo da uštedi ogromne sume novca.
28. 10. 2025. u 21:37
 
                     
                     
                     
                     
                                         
                                         
                                 
                                         
                                         
                                         
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                    
                    
Komentari (0)