STIŽE NEVREME SA SEVERA ZEMLJE: Meteorolog upozorava, ovi delovi Srbije su na udaru
U ČETVRTAK se očekuje svežije, ali i dalje biti veoma toplo za ovo doba godine. Maksimalna temperatura biće od 28 do 32°C, u Beogradu do 30°C.
Foto: Tanjug/VLADIMIR SPORCIC
Postepeno povećanje oblačnosti koje se očekuje krajem dana i tokom večeri biće uvod u promenu vremena. Četvrtak će preko Srbije doneti premeštanje oslabljenog hladnog fronta, pa će biti više oblačnosti, ponegde i lokalnih pljuskova sa grmljavinom. Oni se prvo očekuju na severu Srbije, pre svega u Vojvodini.
Iako će biti svežije, u četvrtak će i dalje biti veoma toplo za ovo doba godine. Maksimalna temperatura biće od 28 do 32°C, u Beogradu do 30°C. Hladni front doneće i severozapadni vetar, na severu Vojvodine pojačan. Inače, ne očekuju se značajnije oblačnosti niti jače oluje, ali se lokalno ponegde očekuju jači pljuskovi sa grmljavinom, prognozira meteorolog Đorđe Đurić.
U petak još malo svežije, a uz promenljivo oblačno vreme, biće i kiše i lokalnih pljuskova sa grmljavinom. Biće još malo svežije, maksimalna temperatura biće od 25 do 29°C. Vikend će doneti više sunca, nedelja i toplije vreme. Maksimalna temperatura u subotu će biti slična kao u petak, a drugog dana vikenda toplije, maksimalna temperatura u većini predela biće oko 30°C.
Početkom sledeće sedmice biće sunčano i ponovo veoma toplo, uz temperature preko 30°C. Inače, prosečna maksimalna temperatura za sredinu septembra iznosi od 23 do 27°C, tako da je ona i za sedam stepeni viša od proseka. Iako se narednih dana očekuje pad, temperature će i dalje ostatai iznad prosečnih vrednosti za ovo doba godine.
Dakle, iako nas već od sutra očekuje promena vremena, ali ne tako izražena, ovogodišnji septembar ostaće upamćen kao pravi letnji i stabilniji, naročito shodno tome da prema trenutnim prognozama nema na vidiku da će doći do značajnijeg zahlađenja. Ipak, za razliku od prve polovine septembra i dominacije anticiklona, odnosno vioskog vazdušnog pritiska, uz stabilno, suvo, sunčano i pravo letnje vreme, drugu polovinu septembra manje-više će obeležiti uticaj ciklona sa Atlantika, pa će i dalje ostati toplo, ali uz nešto promenljivije vreme.
(Mondo)
BONUS VIDEO: AKTIVIRAO SE VULKAN NA HAVAJIMA - Kilauea izbacuje "fontane lave"
Preporučujemo
DALjE RUKE OD GRENLANDA! SVE GORI U EVROPI NAKON OTMICE MADURA: Reakcije evropskih lidera razbesneće Trampa
SAD su u subotu u vojnoj akciji u Karakasu otele predsednika Venecuele Nikolasa Madura i njegovu suprugu Siliju Flores, koji su sprovedeni u Gradsku pritvorsku jedinicu u Njujorku, gde će im se suditi po optužnici za krijumčarenje narkotika. Pratimo uživo najnoviji razvoj događaja nakon dramatične američke operacije u Venecueli.
05. 01. 2026. u 08:27 >> 13:58
MADURO SE NA ENGLESKOM OBRATIO AMERIČKIM AGENTIMA: Pogledajte šta im je rekao (VIDEO)
PREDSEDNIK Venecuele Nikolas Maduro je helikopterom stigao na Menhetn, nakon čega je konvojem prebačen u Pritvorski centar (MDC) u Bruklinu, ozloglašeni zatvor opisan kao „odvratan“ sa „zastrašujućim“ uslovima. Tamo su ostali pevač R. Keli, Gislejn Maksvel i Sem Bankman-Frid.
04. 01. 2026. u 08:58
U VENECUELI 4.000 HRVATA : Strah, svuda tišina puna tenzije
U VENECUELI živi 4.000 osoba hrvatskog porekla koje posle noćašnjeg američkog napada na glavni grad Karakas, zatvorene u kućama, čekaju dalji razvoj događaja, rekla je u subotu Hini predstavnica hrvatske zajednice u toj južnoameričkoj zemlji.
03. 01. 2026. u 18:47
Komentari (0)