NEVREME ĆE PREKRITI SRBIJU: Ciklon donosi grmljavinske pljuskove još danas, a evo šta nas čeka u septembru
TOKOM većeg dela dana pretežno sunčano i toplo, ali će sa istoka pod uticajem visinskog ciklona nad Grčkom priticati nestabilan vazduh te će posle podne nad istokom i severoistokom Srbije, ponegde i nad severom i jugozapadom Srbije, istokom i severozapadom Hrvatske i lokalno nad BiH biti uslova za grmljavinske pljuskove, piše meteorolog Marko Čubrilo u novoj prognozi vremena za Srbiju.
FOTO TANJUG/ TARA RADOVANOVIĆ
Dnevni maksimum do +27 do +32 stepena Celzijusa. Vetar uglavnom slab, istočni, osim u košavskom području gde će biti umeren do pojačan, jugoistočni.
Od srede do petka pod uticajem visinskog ciklona nestabilno uz promenljivu oblačnost i povremenu pojavu grmljavinskih pljuskova koji bi najčešći trebali biti na istoku, severoistoku i severu regiona, dok bi duž Jadrana i u zaleđu preovlađivalo suvo vreme, stoji u prognozi.
Vetar bi bio istočni, a u zoni pljuskova kratko jak severoistočni. Ponegde može biti izraženijeg grmljavinskog pljuska uz pojavu tuče/grada, ali se vremenske nepogode ne očekuju. Dnevni maksimum u manjem padu i trebao bi se kretati od +23 do +29 stepeni Celzijusa.
- Za naredni vikend ponovo pretežno suvo i malo toplije uz maksimume slične onima sa početka nedelje, dok bi posle 20. 8. bilo vrlo toplo uz maksimume koji bi se lokalno kretali oko +33, a u zaleđu Jadrana i do oko +36 stepeni Celzijusa - navodi Čubrilo.
Posle 25. 8. je izgledna promena vremena uz osveženje i česte grmljavinske pljuskove, ali snaga te promene će se pouzdanije moći proceniti tek oko 21. 8.
Generalno gledano septembar bi doneo dosta toplog vremena i za razliku od prošlog, koji je doneo brzi kraj leta, ovaj mesec bi barem u svojoj prvoj polovini bio dosta topao, ali se više velike vrućine ne očekuju.
Narednih dana malo svežije i nestabilno, zatim toplo, posebno posle 20. 8. dok se osveženje očekuje oko 25. avgusta, zaključuje meteorolog.
BONUS VIDEO: Zastrašujuće kretanje oblaka nad jugom Srbije
Preporučujemo
KAD GAGI ZAJAŠE MOTORČE: Zavirite u vikendicu Dragana Jovanovića na Zlatiboru (FOTO)
14. 08. 2023. u 16:01
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
Mesi pitao hrvatskog fudbalera: "DA LI SI NORMALAN", on kaže: "Ugasio sam ga!"
SA DVA gola u pobedi Argentine nad Austrijom, kapiten "Gaučosa" je oborio čak četiri rekorda Mundijala, od kojih je najbitniji onaj da je postao najbolji strelac svih vremena na Svetskim prvenstvima. Kota "18" - trenutna.
23. 06. 2026. u 16:05
Komentari (0)