TEMPERATURE I DO 40 STEPENI: Detaljna vremenska prognoza za avgust
NAREDNIH desetak dana u Srbiji vreme će biti pravo letnje, naročito tokom sledeće sedmice kada se očekuju i vrlo visoke temperature.

Foto: Novosti
Jedino se u četvrtak očekuje nešto više oblačnosti, ponegde i pojava lokalnih pljuskova sa grmljavinom, uglavnom u severoistočnim, istočnim i jugoistočnim predelima Srbije, navodi meteorolog Đorđe Đurić.
U petak će na severu Srbije biti sunčano, a u ostalim predelima umereno oblačno.
Vikend će celoj Srbiji doneti sunčano vreme.
Sve do kraja sedmice jutra će biti relativno sveža. Do petka maksimalna temperatura bez bitnije promene i kretaće se od 23 do 27°C, u Beogradu oko 25°C.
Za vikend toplije, maksimalna temperatura od 25 do 30°C, u Beogradu od 26 do 28°C.
Srbiju će tokom sledeće sedmice zahvatiti toplotni talas, prvi u avgustu, a četvrti od početka leta.
Već u ponedeljak maksimalna temperatura biće preko 30°C.
Tokom cele sledeće sedmice Srbija će biti pod uticajem vrele vazdušne mase sa juga i jugozapada koja će sa severa Afrike stizati preko Mediterana.
U nastavku sledeće sedmice maksimalna temperatura biće od 33 do 37°C, u Beogradu oko 35°C. Najvrelije biće krajem sedmice, uz maksimalne temperature od 35 do 39°C, a oko 20. avgusta biće lokalno ponegde i do 40°C.
Mada, ovog leta u više navrata je prognozirano 40°C, ali je maksimalna temperatura dostizala 39°C i to u Nišu, Leskovcu, Dimitrovgradu i Ćupriji.
Tokom sledeće sedmice i noći će biti tople, u mnogim predelima i tropske, a u Beogradu će jutarnje temperature biti od 21 do 25°C.
Prema trenutnim prognozama nema na vidiku kada se tačno očekuje jače zahlađenje i pogoršanje vremena, osim da bi oko 22. avgusta došlo do blagog pada temperature i to za pet stepeni na severu zemlje, na jugu i istoku i za manje.
(Telegraf)
BONUS VIDEO: Zastrašujuće kretanje oblaka nad jugom Srbije
Preporučujemo

OD 13. AVGUSTA KREĆU VRUĆINE: Meteorolog Todorović o afričkom anticiklonu Neronu
09. 08. 2023. u 09:01

ZAHAROVA O UPOZORENjU VUČIĆU ZBOG POSETE MOSKVI: Banditizam i ucena, tako deluju terorističke ćelije
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova danas je nazvala upozorenja Evropske unije predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u vezi njegove posete Moskvi za Dan pobede, "banditizmom i ucenom''.
30. 04. 2025. u 16:55

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

ZVANIČNO KRAJ: Kome je pripao dvorac u Beču? Razveli se Toni i Dragana
PEVAČICA Dragana Mirković i biznismen Toni Bijelić zvanično su se razveli nakon 25 godina brak.
30. 04. 2025. u 12:32
Komentari (0)