TELA DEČAKA I DEVOJČICE IZVUČENA IZ VODE: Tragedija kod Prokuplja, nestali u rupama na gradilištu

Kristina Špirković

24. 06. 2023. u 10:39

TELA dečaka i devojčice, nestalih u ataru sela Resinac kod Prokuplja, izvučena su iz vode, nakon što je ispumpavanjem vode smanjen njen nivo.

ТЕЛА ДЕЧАКА И ДЕВОЈЧИЦЕ ИЗВУЧЕНА ИЗ ВОДЕ: Трагедија код Прокупља, нестали у рупама на градилишту

Foto Tanjug/MUP

Rođaci stradale dece su potvrdili za RTS da je reč o bratu (14) i sestri od strica (17), rodom iz obližnjeg sela Donje Rečice.

Dečak i devojčica su nestali juče u rupama koje su nastale iskopom zemlje za ciglanu, a koje su napunile poslednje obilne padavine.

Ta jezera su poslednjih dana bila mesto gde su se osvežavali i kupali i mladi i stariji ljudi iz okolnih sela.

To gradilište nije imalo stalno obezbeđenje, čuvara, ali su tu stalno bili radnici ciglane, koji nisu uspeli da utiču na kupače i izletnike, kao ni table upozorenja.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
DUGOROČNA VREMENSKA PROGNOZA DO KRAJA AVGUSTA: Tek nas čeka pakao i temperaturni rekordi - leto se ne predaje

DUGOROČNA VREMENSKA PROGNOZA DO KRAJA AVGUSTA: Tek nas čeka pakao i temperaturni rekordi - leto se ne predaje

NAJNOVIJA vremenska prognoza evopskih stručnjaka za avgust pokazuje prohladniji početak meseca u centralnim delovima Evrope, ali se već nagoveštava povratak suptropskog grebena i novog talasa vrelog vremena. Usled prisustva niskog pritiska na severu kontinenta, stvaraju se uslovi za novi toplotni talas koji će pogoditi veći deo Evrope, piše Severe Weather Europe.

04. 08. 2025. u 20:19

Komentari (1)

SKRAĆEN SPISAK RIVALA PARTIZANA: Evo na koga mogu crno-beli u plej-ofu za Ligu konferencije ukoliko eliminišu Hibernijan