PROMENA VREMENA STIŽE VEĆ VEČERAS: Drugu polovinu zime obeležiće pad temperature i padavine

Biljana Ristivojević

19. 01. 2023. u 10:21

U SRBIJI je na snazi narandžasti i žuti meteoalarm zbog obilnih padavina. Zbog kiše narandžasto upozorenje upaljeno je za prostor istočne, i jugoistočne Srbije, kao i za područje Kosova i Metohije, dok je žuto upozorenje na snazi u Šumadiji, Pomoravlju i jugozapadnoj Srbiji.

ПРОМЕНА ВРЕМЕНА СТИЖЕ ВЕЋ ВЕЧЕРАС: Другу половину зиме обележиће пад температуре и падавине

Foto: Tanjug

Meteorolog Đorđe Đurić istakao je da u Srbiji definitivno dolazi do zahlađenja, a ono će biti takvo da će temperature biti prosečne za sredinu zime.

Što se tiče padavina, Đurić kaže da će u jugozapadnoj Srbiji biti padavina, kao i Crnoj Gori gde je prisutan ogroman ciklon, što danima unazad uslovljava pojavu kiše.

Foto: D. Balšić/Printscreen

- Na Kopaoniku ima snega, ali ne dovoljno, to je mala visina. Ali da, pad temperature i padavine stižu. Biće snega i u nižim delovima Srbije, gde će kiša preći u sneg. U Beogradu su padavine teška priča. Temperatura ostaje u plusu. Može da se desi da napada i 10 centimetara, ali će se to brzo topiti - naveo je Đurić.

Kada je u pitanju mesec februar, Đurić kaže da će biti padavina, ali sa, kako je ponovio, prosečnim temperaturama.

- Pokrenula se vegetacija sada, sa ovim toplim temperaturama, i ne bi bilo dobro da dođe do minusa - priča Đurić.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
NAPUSTILA GRAD I NA BABOVINI ODGAJA DECU: Mlada Beograđanka Aleksandra odlučila da se pre 14 godina vrati u planinsko selo Vlase kod Vranja

NAPUSTILA GRAD I NA BABOVINI ODGAJA DECU: Mlada Beograđanka Aleksandra odlučila da se pre 14 godina vrati u planinsko selo Vlase kod Vranja

MOJ tata se ljutio na mene, govorio je, ja sam odatle otišao, a ti se vraćaš, ali ja sam odlučila i na kraju je život tako sve uredio da na mestu u planinskom selu Vlase, gde je njegova majka Ljubica odgajala trojicu sinova i jednu kćer, to sada radim i ja - započinje svoju po mnogo čemu neobičnu priču tridesetšetogodišnja učiteljica Aleksandra Ljubić, književnica, slikarka, supruga, odbornica u skupštini grada i, kako kaže, najvažnije mama Darka (14), Đorđa (10), Veljka (8) i Marijane (7).

10. 01. 2026. u 15:08

Komentari (1)

SKRASIO SE SA VODITELJKOM: Reditelj je bio muž Nede Arnerić, sa Tanjom Bošković ima dvoje dece, voleo je i misicu i njenu rođaku