KISIĆ: Deca nasilnici treba da snose posledice svojih dela
MINISTARKA za brigu o porodici Darija Kisić oglasila se povodom iživljavanja đaka nad profesorkom u Trsteniku.
Foto P. Milošević
- Deca koja su vršila nasilje nisu mala i treba da snose posledice za svoje postupke - izjavila je ministarka za brigu o porodici Darija Kisić povodom iživljavanja đaka u Trsteniku nad profesorkom engleskog.
- Uzrasna granica početka nasilničkog ponašanja se pomerila nadole i čini nam se da je ono sada prisutnije - rekla je Kisićeva i ocenila da se nasilnik ne rađa, već postaje. Prema njenim rečima, postavlja se pitanje koji su to faktori da deca postaju nasilnici.
- To je kopija nečega što su videli i prihvatili kao obrazac ponašanja - rekla je Kisićeva, koja je porokomentarisala i pokretanje platforme "Čuvam te" čiji je cilj da se povežu svi koji mogu imati uticaj na nasilnike.
- Počevši od tužilaštava i suda, MUP-a, obrazovanja...Kompletan jedan sistem da se prijavi nasilje, ali i da se prati sve sa čime se susrećemo, Organizuju se tribine na kojima se nastavnici obučavaju kako da prepoznaju nasilnike - navela je Kisićeva.
Dodala je da platforma još ne radi punim kapacitetom, ali da je već mesto gde mogu da stižu i anonimne prijave gde bi svi mogli da reaguju adekvatno.
Preporučujemo
CNN OBJAVIO DA JE IRAN PROGLASIO VELIKU POBEDU, TRAMP POLUDEO Saopštenje je velika prevara, nadležni utvrđuju da li je počinjeno krivično delo
IRAN je saopštio da je ostvario veliku pobedu i primorao Sjedinjene Američke Države da prihvate njegov plan u 10 tačaka, navodi se u saopštenju Vrhovnog saveta za nacionalnu bezbednost Irana koje su preneli državni mediji, tvrdi CNN. Tramp je na obajvu CNN-a ekspresno reagovao i optužio ih za prevaru.
08. 04. 2026. u 02:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
OTAC LjUBA RANKOVIĆ TUGUJE: Sin mu preminuo u 41. godini - "Na spomeniku mu piše..."
NEMA većeg iskušenja, niti većeg bola nego nadživeti svoje dete. I ne postoji čovek, bio on vernik ili ateista, koji se u tako strašnom trenutku neće zapitati zašto je Bog to dozvolio.
11. 04. 2026. u 11:40
Komentari (1)