BUKTE POŽARI NA TASOSU: Gori u omiljenom srpskom letovalištu, stanovnici hitno evakuisani (VIDEO)
STANOVNICIMA jednog sela na ostrvu Tasos, u severnom Egejskom moru, rečeno je da se evakuišu jer je veliki požar koji je izbio u borovoj šumi na istoku u sredu uveče nastavio da besni.
Foto: Printskrin/ Danny Kelly
Stanovnici Kinire su u četvrtak rano ujutro na broj za hitne slučajeve 112 dobili poruku da se evakuišu prema selu Limenarija.
Požar je izbio u teško dostupnom delu planine ubrzo nakon sumraka, što je onemogućilo letenje aviona koji gase vatru.
Vatrogasna služba je u četvrtak rano ujutru pojačala snage, uputivši 102 vatrogasca sa 33 vozila i pet timova koji su delovali pešice, a mobilisali su se i vojska i dobrovoljci.
U nekim izveštajima se navodi da su dvojici dobrovoljnim vatrogascima povređene noge kada je na njih palo drvo, te da im je ukazana pomoć u lokalnom zdravstvenom centru, piše "eKathimerini.com".
Preporučujemo
UPOZORENjE ZA TURISTE U GRČKOJ: Vanredne mere na Tasosu, zabranjen pristup ovim plažama
08. 08. 2022. u 14:00
NIŠLIJKE I POLICAJAC IZ BEOGRADA SPASILI ŽIVOT GRKU: Drama u Stavrosu sa srećnim krajem
04. 08. 2022. u 20:12
OVO JE ĆERKA JOVANA MEMEDOVIĆA: Retko je viđamo, a krasi je IZRAZITA lepota
09. 08. 2022. u 08:33
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
NAJBOGATIJA PEVAČICA BALKANA: Maja za godinu zaradila 92 miliona i PRESTALA DA PEVA na svadbama
PRE tačno tri godine, pevačica je donela iznenađujuću odluku da trajno prestane da peva na svadbama.
26. 05. 2026. u 20:30
Komentari (0)