INCIDENT NA MAĐARSKO-SRPSKOJ GRANICI: Napadnuto vozilo, jedan graničar povređen
NA MAĐARSKO-srpskoj granici kod mesta Kunbaja danas se dogodio incident kada su migranti kamenom u glavu pogodili jednog graničnog policajca, saopštila je mađarska policija.
Foto: Shutterstock/Ilustracija
U mađarskoj policiji navode da je njihov službenik zadobio lakše telesne povrede i da je pokrenuta istraga zbog nasilja nad službenim licem.
Migranti su takođe oštetili i službeno vozilo, kao i kontejner za odmor.
Od početka godine zabeleženo je 238 napada na graničare u županijama Čongrad-Čanad i Bač-Kiškun, koje se graniče sa Srbijom, kažu u mađarskoj policiji.
Bacanje kamenja, cigli, kočeva, štapova, pa i peska na uniformisana lica postalo je uobičajeno, a do sada je povređeno 28 policajaca. Nasilnim postupcima migranata oštećeno je 120 vozila i 19 nadzornih kamera, a brave na zaštitnoj ogradi polomljene su u 33 slučaja.
Broj ilegalnih prelazaka granice je u porastu, a migranti se sve agresivnije ponašaju, konstatuju u policiji susedne zemlje.
Policajci i vojnici koji brane granicu i dalje će preduzimati odlučne mere prema prekršiocima, ističu u mađarskoj policiji.
Samo tokom jučerašnjeg dana mađarski policajci i vojnici priveli su 610 ilegalaca, a 234 osobe su sprečene da nelegalno uđu u zemlju.
Mađarske vlasti ove godine uhapsile su oko 97.000 osoba koje su ilegalno boravile na teritoriji Mađarske, što je duplo više nego u isto vreme prošle godine.
(RTS)
BONUS GALERIJA: Pogledajte obuku mladih tenkista srpske armije
BONUS VIDEO: CENE GORIVA DIVLjAJU - Nemci i Britanci suočavaju se sa velikim poskupljenjima
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RUSKA VOJSKA ZATVARA OBRUČ OKO KRASNOG LIMANA: Ukrajincima ostala samo dva-tri kanala snabdevanja
RUSKI operateri bespilotnih letelica uništavaju preostale kanale snabdevanja Oružanih snaga Ukrajine u Krasnom Limanu, izjavio je komandir posade izviđačkog drona 25. kombinovane armije grupe trupa „Zapad“, poznat pod kodnim imenom „Morjak“.
15. 07. 2026. u 16:04
NOVI JEZIV SNIMAK DRAME U AVIONU: Supruga drži Srbina da ne ispadne iz aviona (VIDEO)
NA letu iz Soluna za Mihnen prošlog petka dogodio se incident kada je tokom leta pukao prozor aviona, a onda je došlo do dekompresije kabine.
14. 07. 2026. u 17:57
VODITELjKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: "To je za mene traumatično!"
VODITELjKA sa suprugom već godinama ne spava u istom krevetu...
14. 07. 2026. u 11:17
Komentari (1)