VIŠE ROĐENIH, ALI I UMRLIH: Demografski podaci za prva tri meseca ove godine
U SRBIJI je u prva tri meseca ove godine porastao broj rođene dece za 3,5 odsto i umrlih za 6,6 odsto.
Foto D. Milovanović
Prema podacima Republičkog zavoda za statistiku u prva tri meseca ove godine rođeno je 14. 838 beba, 504 više u odnosu na isti period prošle godine, kada je rođeno 14.334 dece.
Od januara do marta ove godine umrlo 35.736 ljudi, a u istom periodu lane 33.535, odnosno 6,6 odsto ili 2.201 manje nego u prvom ovogodišnjem tromesečju.
Navodi se da je samo u februaru ove godine umrlo je čak za 28,8 odsto ljudi više nego u fabruaru 2021.
BONUS VIDEO - Atos, planinski masiv na istoimenom poluostrvu, odvajkada je smatran svetom planinom
Preporučujemo
REPUBLIČKI ZAVOD ZA STATISTIKU: Lane više i rođenih i umrlih nego 2020.
25. 01. 2022. u 17:23
SKUPLjI RAČUN U KAFANI: Republički zavod za statistiku o cenama u ugostiteljstvu
10. 12. 2021. u 18:39
"TI SI KRETEN!" Žestoka svađa u studiju Hit tvita, Babić udario na Antonijevića
ŽESTOKA svađa izbila je večeras u studiju televizije "Pink" u emisiji Hit Tvit gde gostuju predsednica Narodne Skupštine Srbije Ana Brnabić, pravnik Milan Antonijević i biznismen Branko Babić.
16. 11. 2025. u 21:55
ZELENSKI ALARMIRAO EVROPU: Rusija će pokrenuti veliku agresiju na kontinent, poznata i godina
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski tvrdi da Rusija planira da pokrene veliku agresiju na evropskom kontinentu 2029. ili 2030. godine, navodeći da na to ukazuje povećana ruska proizvodnja oružja.
13. 11. 2025. u 10:54
ZVUCI SEKSA U BRITANSKOM PARLAMENTU: Posle skandala - uhapšena dva muškarca
DVOJICA muškarca uhapšena su, pa puštena na slobodu uz kauciju, nakon što je mobilni telefon postavljen u Donjem domu britanskog parlamenta kako bi puštao "seksualne zvukove" tokom poslaničkih pitanja britanskom premijeru Kiru Starmeru.
16. 11. 2025. u 20:32
Komentari (0)