"ŽELIM DA BUDEM VOJNIK, DA BRANIM SVOJU DRŽAVU" Unuk đenerala Veljka za Novosti: Orden sam hteo da odnesem u svoju sobu (FOTO/VIDEO)
"SPOMENIK je lep, mnogo liči na dedu! Mnogo sam ponosan" - kaže za "Novosti" Ilija Radenović, unuk "Đenerala" Veljka Radenović (1955-2012), koji danas dobija časno obeležje u Kruševcu.

Foto: S. Babović
- Dede se malo sećam, imao sam samo jednu godinu kada je umro. Znam iz priča. Bio je mnogo hrabar.

Foto: S. Babović
Malom Iliji, koji je u ime porodice Radenović primio Sretenjski orden posthumno dodeljen potpukovniku srpske policije koji je spasio na stotine života u Orahovcu 1998. godine, upravo je deda idol. I ne samo da fizički liči na junaka, pre svega po prodornim plavim očima, već voli i fudbal, a svakako - svoju zemlju.

Foto: S. Babović
- Još uvek želim da budem vojnik, policajac, kao moj tata, kao moj deda, da idem tamo da branim svoju državu - priča nam Ilija, kome je porodica dok je imao tek pet godina morala da sašije malu uniformu.
Hteo je Ilija, kako saznajemo, da orden koji je primio u ime porodice odnese u svoju sobu, ali baka, Veljkova supruga Slavica Radenović, objasnila mu je da odlikovanje treba da se čuva tamo gde je deda i živeo. Nekako je mališan to prihvatio, ali gotovo da ne prođe dan da ne otvori kutiju u kojoj se čuva visoko priznanje.
Porodica Radenović, Veljkova supruga Slavica, sinovi Bojan i Veljko sa porodicom i ćerka Bojana, žive nedaleko od parka na Bagdali, gde će se tačno u podne svečano otkriti obeležje.
Ceremoniji prisustvuje predsednik Aleksandar Vučić.
BONUS VIDEO: ISPOVEST UDOVICE ĐENERALA RADENOVIĆA - Borio se za ljude i u ratu i u miru
Preporučujemo

BRUTALNA PORUKA IZ RUSIJE NAKON AMERIČKOG NAPADA: Nekoliko zemalja spremno da preda nuklearno oružje Iranu!
POSLE američkih napada na Iran tokom noći, neke zemlje su spremne da predaju svoje nuklearno oružje Teheranu, napisao je na kanalu Telegram zamenik predsednika Saveta bezbednosti Ruske Federacije Dmitrij Medvedev.
22. 06. 2025. u 11:31

HAMNEI PREVARIO TRAMPA: Amerika gađala prazno nuklearno postrojenje?
VISOKI iranski izvori rekli su Reutersu da je većina visoko obogaćenog uranijuma na lokaciji Fordo uklonjena pre američkog napada.
22. 06. 2025. u 10:37

INCEST UNIŠTIO PORODICU: Glumici brat krstio ćerku, a ona ga zavela i rodila mu sina
SLAVNA glumica Greta Skaki u jednom momentu je bila tema svih medija, nakon što je obelodalila da je u romansi sa svojim bratom od tetke Karlom Montegacom. Ova romansa razorila je njenu porodicu, a njih dvoje su se u jednom momentu čak i zakleli na večnu ljubav.
21. 06. 2025. u 10:39
Komentari (0)