"OVO NAM MNOGO ZNAČI": Nastavak uspešne saradnje kompanije Meridian i opštine Gračanica
SPORTISTI često kažu da je svaka utakmica podjednako važna, ali postoje i one koje sa sobom nose posebnu draž. Jedna takva odigrala se proteklog vikenda u sportskoj dvorani FMP u Železniku.
Foto: Promo
U okviru 22. kolu ABA lige, na meču između KK FMP Meridian i KK Cibona prisustvovalo je oko 30 mališana sa Kosova i Metohije.
U pratnji predsednice opštine Gračanica, Liljane Šubarić, polaznicima škole košarke iz opštine Gračanica omogućeno je da provedu vikend u Beogradu, a da im poseta prestonici Srbije ostane dugo u pamćenju pobrinula se kompanija Meridian.
Nedelja je otvorena u beogradskom Muzeju Iluzija, dok je njihova delagacija vreme provela u upoznavanju sa zaposlenima domaće kompanije i regionalnog lidera u industriji igara na sreću.
Veče je bilo rezervisano za najzanimljiviji deo posete - poklone i košarkašku utakmicu. Igrači FMP Meridiana uručili su paketiće svojim novim navijačima, a neki od njih su upoznali i sportske heroje.
Foto: Promo
Gosti iz Gračanice imali su priliku da uživaju u vrhunskoj košarkaškoj utakmici, a kompletne utiske o boravku u Beogradu prenela je Ljiljana Šubarić:
- Utisci su predivni. Naša deca su oduševljena! Ovo je za njih veliki doživljaj. Veoma su ushićeni. Hvala kompaniji Meridian koja im je obezbedila i smeštaj u studentskom odmaralištu. Ovakve akcije su veoma značajne za našu zajednicu, upravo zbog toga što živimo u takvom okruženju gde naša deca nemaju mogućnosti da često posećuju ovakva dešavanja i aktivnosti, tako da nam ovo mnogo znači – rekla je predsednica opštine Gračanica.
Foto: Promo
Osim toga što je već više od dve decenije sinonim za održivo poslovanje, kompanija Meridian brigom o sopstvenom narodu na KiM podseća na odgovornost prema zajednici svakog od nas, organizujući brojne humanitarne akcije, dodele paketića mališanima tokom novogodišnjih praznika, kao i donacije ugroženim porodicama.
Veliki karavan humanosti Meridiana na Kosovu i Metohiji održava se svake godine, što je preraslo u svojevrsnu tradiciju, ali i u ogledni primer javno – privatnog partnerstva i sistemskog rada za rešavanje društvenih problema.
Zahvaljujući višegodišnjoj uspešnoj saradnji sa jednom od najbrojnijih srpskih opština na KiM južno od Ibra, kompanija Meridian je postala i strateški partner Opštine Gračanica.
- Zahvalna sam što je kompanija Meridian postala deo tima koji će raditi na boljitku i olakšavanju teških uslova života u kojima deca i mladi na Kosovu i Metohiji odrastaju. Uverena sam da će opština i Meridian zajedničke humane ideje, pretočiti u stvarnost. Radujem se našoj budućoj saradnji, a ovaj humani gest pokazuje da duh zajedništva i te kako živi u našem narodu i obavezuje nas da istrajemo u svim nedaćama - izjavila je Liljana Šubarić.
Zahvaljujući naporima i posvećenošću zaposlenih u ovoj kompaniji, koja je jedno od najvećih evropskih imena u industriji igara na sreću, naši najmlađi, ali i najugroženiji sugrađani na Kosovu i Metohiji nisu zaboravljeni u danima velikih nedaća.
Kompanija Meridian će i u narednom periodu, u koordinaciji sa Kancelarijom za Kosovo i Metohiju i državnim organima, biti u opsežnoj kampanji jačanja kapaciteta sugrađana na prostoru južne Pokrajine.
Preporučujemo
SUTRA SU BLAGOVESTI: Ovaj cvet obavezno unesite u kuću i pomolite se Bogorodici
06. 04. 2026. u 21:28
POGLEDAJTE – SRPSKI ARTILjERCI NA OBUCI: Modernizovane Gvozdike Vojske Srbije
06. 04. 2026. u 20:24
IRANSKI KOMANDOSI PRONAŠLI PILOTA F-35: Zavarali trag Amerikancima i uhapsili ga
ISLAMSKA revolucionarna garda (IRGC) locirala je i privela pilota oborenog američkog lovca F-35 tokom operacije potrage, javlja iranska agencija Nur njuz.
03. 04. 2026. u 16:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
DOBIO ODGOVOR: Šef diplomatije BiH besan zbog Karleuše
PEVAČICU Jelenu Karleušu uzeo je "na zub" ministar spoljnih poslova Bosne i Hercegovine, Elmedin Konaković zbog medijskog eksponiranja u državi.
04. 04. 2026. u 20:26
Komentari (2)