RADI SE NA APLIKACIJI E-NOTAR: Potvrđena saradnja srpskih i francuskih javnih beležnika i pomoć u digitalizaciji
JAVNOBELEŽNIČKE komore Srbije i Francuske obnovile su potpise na Memorandumu o saradnji u oblasti digitalizacije i tako nastavile saradnju na razvoju digitalnih alata i unapređenju rada javnih beležnika, saopštila je JBK.

Foto Javnobeležnička komora Srbije
Istovremeno, predstavljena je i aplikacija eNotar, na čijem razvoju radi Pošta Srbije u okviru projekta iz Memoranduma. Ova aplikacija služiće za pohranjivanje elektronske dokumentacije i arhiviranje u javnobeležničkoj delatnosti u Srbiji.
Memorandum su u Beogradu potpisali predsednik JBK Srbije Srbislav Cvejić i izaslanik Visokog saveta javnog beležništva Francuske, zadužen za saradnju sa Srbijom, Stefan Zečević.

Foto Javnobeležnička komora Srbije
- Današnjim potpisom potvrdili smo odlučnost da realizujemo projekte koje smo započeli u oblasti digitalizacije javnog beležništva sa našim prijateljima iz Francuske - rekao je Cvejić, i istakao da francuske kolege pružaju veliku podršku notarijatu Srbije u uspostavljanju sistema koji će omogućiti digitalizaciju arhiva, javnobeležničkih aktivnosti i dokumenata, kao i uspostavljanje registra testamenata.
Zečević je istakao da postoji zajednički interes dve strane da se promoviše saradnja u pravnoj, a naročito javnobeležničkoj oblasti:
- Sada postoji potreba da ubrzamo rad na razvoju digitalnih alata koje će koristiti beležnici i koji će biti u interesu države i građana. Siguran sam da ćemo u tome uspeti, a potvrda nam je već stigla, pošto smo danas prisustvovali prezentaciji plana izrade aplikacije eNotar.
Preporučujemo

RUSKI I SRPSKI PILOTI NA NEBU SRBIJE: Međunarodna letno-taktička vežba BARS 2021
11. 10. 2021. u 17:42

U SRBIJI NEMA ZIME: U podzemnim skladištima ima više gasa nego što godišnje trošimo!
06. 10. 2021. u 21:54

EKSKLUZIVNO - GENERAL PONOVO U SVOJOJ SRBIJI: Nebojša Pavković sleteo u Beograd (FOTO)
GENERAL Nebojša Pavković sleteo je u Srbiju.
28. 09. 2025. u 17:53

AMERIKANCI ODUŠEVLjENI VUČIĆEM! Pljušte komentari nakon gostovanja na Njuzmaksu: "Hoćemo ga kod Takera, divno je čuti ovog mudrog čoveka"
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić gostovao je sinoć na američkoj televiziji Njuzmaks, a njegovo gostovanje privuklo je veliku pažnju američke javnosti.
27. 09. 2025. u 11:29

LjUTILA SE: Bora i Brega pijani napisali pesmu, posvetili je PEVAČICI - dugo nije pričala sa Goranom
U VREME stare Jugoslavije, tačnije osamdesetih godina prošlog veka, vladao je popriličan rivalitet između dve najpopularnije grupe - "Bijelog dugmeta" i "Riblje čorbe".
28. 09. 2025. u 08:33
Komentari (0)