ISTORIJSKI DODATAK - SDB ZATVARA KRUG: Beogradski intelektualci najopasniji državni neprijatelji
12. 10. 2021. u 17:14
NOVOSTI u svom „Istorijskom dodatku“ nastavljaju sa dugo prećutkivanim temama iz novije političke istorije koje na određen način i danas izazivaju raznorazne kontraverze i otpore.
Povezane vesti

ISTORIJSKI DODATAK - SEZONA LOVA NA TEHNOMENADŽERE: Obračun sa privrednicima posle pada liberalnog rukovodstva 1972. godine
U JESEN 1972. posle smene partijskog rukovodstva u Srbiji , takozvanih liberala, na udaru su se našli najuspešniji srpski direktori, koji su anatemisani opasnom ideološkom etiketom tehnomenadžera, a uklonjeni su i mnogi tržišno i svetski orijentisani privredni stručnjaci, koji su preko noći postajali prezreni tehnokrati.
06. 10. 2021. u 17:14

ISTORIJSKI DODATAK - ŠVERC POD POKROVITELJSTVOM DRŽAVE: Obračun partijskih, državnih organa i tajne službe SFRJ sa uspešnim privrednicima
VREME radi protiv razumevanja događaja iz sedamdesetih godina prošlog veka kada je Josip Broz Tito sa saradnicima iz vrhuški Hrvatske i Slovenije ustavnim promenama sistemski razorio Jugoslaviju, a Srbiju stavio pod prinudnu upravu.
05. 10. 2021. u 17:14

ISTORIJSKI DODATAK - SUDBINA U RUKAMA MUDRACA IZ BELE KUĆE: Prioritet SAD bio je da se rat u BiH okonča pre kampanje za izbore 1996.
Pripreme za postdejtonski period i uspostavljanje mehanizama za uništenje Jugoslavije kao suverene države
30. 09. 2021. u 17:14

ISTORIJSKI DODATAK - ZAVERA KLEVETANJA PROTIV SRBIJE: Bombardovanje srpskih položaja zaustavilo mirovni proces
AKTIVNI pregovarač na strani Beograda, Kris Spirou, zabeležio je u svom dnevniku, u nedelju, 28. maja 1995. godine, sledeće redove:
29. 09. 2021. u 16:33

ISTORIJSKI DODATAK - MIR JE PREVAGNUO: Pregovori u vojnoj bazi „Rajt –Peterson“u Dejtonu, iza zatvorenih vrata
MUKOTRPNI, danonoćno vođeni pregovori za postizanje mira u Bosni i Hercegovini, u kojima se na molbu Slobodana Miloševića neposredno angažovao grčko - američki politički lider Kris Spirou, neprekidno su se odvijali pod okriljem različitih kriza koje su rat u BiH činile sve složenijim, a izglede za postizanje mira svodile na sve manju meru.
28. 09. 2021. u 17:14
Najnovije iz rubrike

DVA UPOZORENJA RHMZ: Jedno je za Beograd - vreme će biti nestabilno, očekuju nas pljuskovi i grmljavina
IZ Republičkog hidrometeorloškog zavoda su izdata dva upozorenja, od kojih je jedno i za Beograd.
04. 05. 2025. u 12:46

ČETVRTOG MAJA 1980. GODINE: Pre 45 godina umro Josip Broz Tito
JOSIP Broz Tito, dugogodišnji neprikosnoveni lider socijalističke Jugoslavije, umro je 4. maja 1980. pre 45 godina.
04. 05. 2025. u 07:55

DANAS SLAVIMO DAN ŽENA MIRONOSNICA: Ovo svaka devojka treba da uradi na današnji dan
Srpska pravoslavna crkva danas slavi i obeležava Mironosice, kao i Svetog sveštenomučenika Januarija.
04. 05. 2025. u 07:28

STIŽE PROMENA NEVREME PRVO ZAHVATA OVE KRAJEVE: Vremenska prognoza za nedelju, 4. maj
REPUBLIČKI hidrometeorološki zavod dao je najnoviju vremensku prognozu za naredne dane.
04. 05. 2025. u 01:00

VAŽNO ZA VOZAČE KOJI NAPUNE 70 GODINA: Važenje vozačke moglo da bude skraćeno, o tome konačno doneta odluka
EVROPSKA unija konačno je odlučila da reguliše pitanje starijih vozača i njihovo pravo da upravljaju automobilima.
03. 05. 2025. u 18:29
Komentari (0)