DVOJICA državljana Srbije Marko Pribak i Aleksandar Cvejić, koji se nalaze u Kabulu gde čekaju da nekako izađu iz zemlje, kažu da se čuju pucnji u okolini aerodroma i da je situacija haotična.
Povezane vesti
AVGANISTAN TREBA DA BUDE PRIMER ZA PRIŠTINU Veljko Odalović: "Amerikanci gde god su bili, odatle su i otišli"
GENERALNI sekretar Narodne skupštine Srbije Veljko Odalović rekao je da pošto su se Amerikanci povukli iz Avganistana to znači da su talibani pobedili i SAD i Britance i sve koji su se borili protiv njih svih ovih godina. Gde god su bili Amerikanci oni su to mesto napustili, a o tome mora da razmišlja i Prištini, kaže Odalović.
16. 08. 2021. u 08:50
"RAT JE ZAVRŠEN": Nakon ulaska u Kabul talibani i zvanično proglasili pobedu
PORTPAROL političke kancelarije pokreta Taliban Muhamed Naim izjavio je da je rat u Avganistanu završen, a oblik vladavine u zemlji će se razjasniti u najskorije vreme.
16. 08. 2021. u 08:11
TRAMP POZVAO BAJDENA DA PODNESE OSTAVKU: Ti si dozvolio da se ovo dogodi Avganistanu
BIVŠI predsednik SAD Donald Tramp pozvao je aktuelnog predsednika Džozefa Bajdena da podnese ostavku zbog dešavanja u Avganistanu, gde su talibani preuzeli kontrolu nad zemljom posle povlačenja snaga SAD.
16. 08. 2021. u 07:58
HAOS NA AERODROMU U KABULU: Američki vojnici otvorili vatru, civili očajnički žele da se ukrcaju na letove (VIDEO)
AMERIČKE snage na aerodromu u Kabulu bile su prinuđene da pucaju u vazduh kada je gomila ljudi izašla na pistu, kako bi ih sprečili da se ukrcaju u vojne avione, potvrdio je američki zvaničnik Rojtersu.
16. 08. 2021. u 07:30
TALIBANI PODIGLI ZASTAVU NA PREDSEDNIČKOJ PALATI: Vlast je osvojena, pao je ceo Avganistan
TALIBANI su kasno večeras podigli zastavu na predsedničkoj palati u Kabulu, javila je televizija Al Džazira.
16. 08. 2021. u 00:33
Najnovije iz rubrike
"DANAS STOJIMO NA TEMELJIMA KOJE NISMO SAMI POSTAVILI" Patrijarh Porfirije: Hram Svetoga Save duhovno središte našega naroda
Patrijarh srpski Porfirije izjavio je danas, nakon potpisivanja Ugovora o obezbeđivanju finansijskih sredstava za završne radove na Hramu Svetog Save, da Crkva prima podršku države sa velikom blagodarnošću i istakao da je Hram Svetoga Save duhovno središte našeg naroda.
28. 06. 2026. u 07:43
VIDOVDAN SE SMATRA PRAZNIKOM NAD PRAZNICIMA: Veruje se da se na današnji dan beleži sudbina, jedna stvar posebno bitna za žene
VIDOVDAN se u narodnoj tradiciji smatra praznikom nad praznicima, ne samo zbog istorijskog značaja, već i zbog sloja dubokih verovanja koja su kroz vekove oblikovala njegovo duhovno značenje.
28. 06. 2026. u 07:35
KOJA BILJKA SE BERE VEČE UOČI VIDOVDANA? Veruje se da leči, koristi se 28. juna rano ujutru! Evo šta se dešava tačno u ponoć
POŠTO je Vidovdan praznik sabranosti, istorijskog sećanja i dostojanstva, već uoči praznika u domovima se izbegava velika galama, glasna muzika i teški poljski radovi. Narod se priprema za sutrašnji odlazak u crkvu i paljenje sveća kosovskim junacima i svim postradalim precima.
27. 06. 2026. u 20:42
SVEŠTENIK OBJASNIO: Koje želje vam Bog nikad neće ispuniti, ma koliko se molili
MNOGO ljudi se bar jednom u životu našlo u istoj situaciji - dugo se mole za nešto što im je važno, čekaju odgovor i nadaju se da će se okolnosti promeniti. Neko moli za ozdravljenje, neko za ljubav, neko za povratak bliske osobe, a neko za izlaz iz problema koji mu deluje nerešiv.
27. 06. 2026. u 17:20
OBUSTAVLJEN EES SISTEM: Putnici ostali u šoku na Evzoniju
SRPSKI putnici koji su rano jutros stigli na granični prelaz Evzoni doživeli su neočekivan preokret kada je, zbog velikih gužvi i višesatnih kolona izazvanih novim EES sistemom EU, privremeno obustavljena njegova primena.
27. 06. 2026. u 13:07
buki
16.08.2021. 11:32
Šest dana im otkazuju letove, a šta su čekali do pre šest dana? Ako sam ja u Srbiji znala šta će se dogoditi, zašto su oni u Kabulu očekivali neku dobru vilu koja će da zaustavi Talibane?
Mama
16.08.2021. 11:42
Medjunarodne firme! A gde su ostali zaposleni iz te firme i zasto nisu sa njima evakuisani.Pte 4 dana bilo je na tv da nema gradjana Srbije u Avganistanu!!??Neozbiljno ponasanje.
mima
16.08.2021. 12:17
Ja sam treca drzavljanka Srbije u Kabulu. Nalazim se u samom gradu, i nisam pokusavala da idem na aerodrom jer to najnebezbednije mesto za biti. Situacija nije haoticna u gradu, kao sto se moglo ocekivati i talibani odrzavaju red i sprecavaju kriminalce u pljackama kuca. Postoje neke vesti o pretrazivanju kuca i po neka pucnjava ali nije haos. Haos je u strahu od odmazde i u strahu domaceg stanovnistva od neizvesnosti. Letova komercijalnih nece biti u naredna bar dva dana, kako nas medjunarodne snage obavestvaju, pa cak i evakucioni letovi predstavljaju veliki izazov bilo za samo preostalo osoblje ambasada ili nas koji radimo u medjunaronim humanitarnim ili komercijanim organizacijama, Ministratsvo je aktivno i trazenju resenja i mozda je najbolje da se sve organizuje kroz hrvatsko nemacke trupe koje su i deo obezbedjenja vojnog dela aerodroma. Ako bude bilo moguce. Ali komercijalnim avionima to skoro nece biti moguce. Pozdrav
buki
16.08.2021. 18:01
@mima - E, ako vas Nemci i Hrvati budu spašavali, za život nema da brinete.
Miro
16.08.2021. 13:02
Za koju " medjunarodnu " firmu su radili i zasto ih nije ona evakuisala ako je MEDJUNARODNA?