DVOJICA državljana Srbije Marko Pribak i Aleksandar Cvejić, koji se nalaze u Kabulu gde čekaju da nekako izađu iz zemlje, kažu da se čuju pucnji u okolini aerodroma i da je situacija haotična.
Šest dana im otkazuju letove, a šta su čekali do pre šest dana? Ako sam ja u Srbiji znala šta će se dogoditi, zašto su oni u Kabulu očekivali neku dobru vilu koja će da zaustavi Talibane?
Medjunarodne firme! A gde su ostali zaposleni iz te firme i zasto nisu sa njima evakuisani.Pte 4 dana bilo je na tv da nema gradjana Srbije u Avganistanu!!??Neozbiljno ponasanje.
Ja sam treca drzavljanka Srbije u Kabulu. Nalazim se u samom gradu, i nisam pokusavala da idem na aerodrom jer to najnebezbednije mesto za biti. Situacija nije haoticna u gradu, kao sto se moglo ocekivati i talibani odrzavaju red i sprecavaju kriminalce u pljackama kuca. Postoje neke vesti o pretrazivanju kuca i po neka pucnjava ali nije haos. Haos je u strahu od odmazde i u strahu domaceg stanovnistva od neizvesnosti. Letova komercijalnih nece biti u naredna bar dva dana, kako nas medjunarodne snage obavestvaju, pa cak i evakucioni letovi predstavljaju veliki izazov bilo za samo preostalo osoblje ambasada ili nas koji radimo u medjunaronim humanitarnim ili komercijanim organizacijama, Ministratsvo je aktivno i trazenju resenja i mozda je najbolje da se sve organizuje kroz hrvatsko nemacke trupe koje su i deo obezbedjenja vojnog dela aerodroma. Ako bude bilo moguce. Ali komercijalnim avionima to skoro nece biti moguce. Pozdrav
@mima - E, ako vas Nemci i Hrvati budu spašavali, za život nema da brinete.
Povezane vesti

AVGANISTAN TREBA DA BUDE PRIMER ZA PRIŠTINU Veljko Odalović: "Amerikanci gde god su bili, odatle su i otišli"
GENERALNI sekretar Narodne skupštine Srbije Veljko Odalović rekao je da pošto su se Amerikanci povukli iz Avganistana to znači da su talibani pobedili i SAD i Britance i sve koji su se borili protiv njih svih ovih godina. Gde god su bili Amerikanci oni su to mesto napustili, a o tome mora da razmišlja i Prištini, kaže Odalović.
16. 08. 2021. u 08:50

"RAT JE ZAVRŠEN": Nakon ulaska u Kabul talibani i zvanično proglasili pobedu
PORTPAROL političke kancelarije pokreta Taliban Muhamed Naim izjavio je da je rat u Avganistanu završen, a oblik vladavine u zemlji će se razjasniti u najskorije vreme.
16. 08. 2021. u 08:11

TRAMP POZVAO BAJDENA DA PODNESE OSTAVKU: Ti si dozvolio da se ovo dogodi Avganistanu
BIVŠI predsednik SAD Donald Tramp pozvao je aktuelnog predsednika Džozefa Bajdena da podnese ostavku zbog dešavanja u Avganistanu, gde su talibani preuzeli kontrolu nad zemljom posle povlačenja snaga SAD.
16. 08. 2021. u 07:58

HAOS NA AERODROMU U KABULU: Američki vojnici otvorili vatru, civili očajnički žele da se ukrcaju na letove (VIDEO)
AMERIČKE snage na aerodromu u Kabulu bile su prinuđene da pucaju u vazduh kada je gomila ljudi izašla na pistu, kako bi ih sprečili da se ukrcaju u vojne avione, potvrdio je američki zvaničnik Rojtersu.
16. 08. 2021. u 07:30

TALIBANI PODIGLI ZASTAVU NA PREDSEDNIČKOJ PALATI: Vlast je osvojena, pao je ceo Avganistan
TALIBANI su kasno večeras podigli zastavu na predsedničkoj palati u Kabulu, javila je televizija Al Džazira.
16. 08. 2021. u 00:33
Najnovije iz rubrike

ČETVRTOG MAJA 1980. GODINE: Pre 45 godina umro Josip Broz Tito
JOSIP Broz Tito, dugogodišnji neprikosnoveni lider socijalističke Jugoslavije, umro je 4. maja 1980. pre 45 godina.
04. 05. 2025. u 07:55

DANAS SLAVIMO DAN ŽENA MIRONOSNICA: Ovo svaka devojka treba da uradi na današnji dan
Srpska pravoslavna crkva danas slavi i obeležava Mironosice, kao i Svetog sveštenomučenika Januarija.
04. 05. 2025. u 07:28

STIŽE PROMENA NEVREME PRVO ZAHVATA OVE KRAJEVE: Vremenska prognoza za nedelju, 4. maj
REPUBLIČKI hidrometeorološki zavod dao je najnoviju vremensku prognozu za naredne dane.
04. 05. 2025. u 01:00

VAŽNO ZA VOZAČE KOJI NAPUNE 70 GODINA: Važenje vozačke moglo da bude skraćeno, o tome konačno doneta odluka
EVROPSKA unija konačno je odlučila da reguliše pitanje starijih vozača i njihovo pravo da upravljaju automobilima.
03. 05. 2025. u 18:29

ČOVEK KOJI JE DIRIGOVAO AKADEMSKOM ZAJEDNICOM: Kritička reč Velibora Gligorića se našla u sudaru sa tradicojom i priznatim veličinama...
VOĐEN finom logikom, Timčenko u novom radu (iz 1997), posvećenom delu Slobodana Jovanovića, i tumačenju saradnje Bogdana Popovića i S. Jovanovića, u kontekstu našeg praćenja i ocene kritičarskog rada Velibora Gligorića, dolazi, još jednom, do zaključka veoma sličnog i bliskog zaključku Petra Džadžića u njegovoj spomenutoj studiji.
03. 05. 2025. u 18:00
Komentari (5)