"MUNJEVITI UDAR 2021": Uspešno izvedena protivteroristička vežba Bataljona za specijalne operacije "Grifoni" (FOTO)
U OKVIRU Združene taktičke vežbe sa bojevim gađanjem „Munjeviti udar 2021“, Bataljon za specijalne operacije "Grifoni" iz sastava 72. brigade za specijalne operacije realizuje protivterorističke vežbe i taktička uvežbavanja u rejonu Deliblatske peščare.
Foto: Ministarstvo odbrane
Uz podršku jedinica Ratnog vazduhoplovstva i PVO, pripadnici jedinice uvežbavaju taktike, tehnike i procedure koje se primenjuju prilikom uništenja terorističke grupe koja je zauzela objekat od posebnog značaja.
Taktička uvežbavanja na kopnu, helikopterski desant, zaroni u vodu, izviđanje i prikupljanje obaveštajnih podataka samo su deo složenih vežbovnih aktivnosti koje pripadnici 72. brigade za specijalne operacije realizuju u okviru vežbe "Munjeviti udar 2021".
Učešćem na vežbi "Munjeviti udar 2021" unapređuju se sposobnosti jedinice za realizaciju dodeljenih zadataka i efikasan odgovor na potencijalne izazove, rizike i pretnje bezbednosti u svim zemljišnim, meteorološkim i borbenim uslovima.
Preporučujemo
"MUNjEVITI UDAR 2021" TRESE SRBIJU: Vojska realizuje združenu taktičku vežbu (FOTO)
18. 06. 2021. u 20:25
OD KOGA ĆE SRBIJA KUPOVATI ORUŽJE? Lazanski ućutkao Evropsku uniju (VIDEO)
19. 06. 2021. u 07:23
TRAMP UPUTIO PISMO ORBANU: Evo šta mu je poručio
PREMIJER Mađarske Viktor Orban objavio je na društvenoj mreži Iks pismo koje je dobio od Donalda Trampa, u kojem predsednik Sjedinjenih Američkih Država ističe da su odnosi SAD i Mađarske jači nego ikada i da se zasnivaju na zajedničkim vrednostima.
09. 01. 2026. u 10:22
POKRENUTA DVOSTRUKA DIPLOMATSKA OFANZIVA: Strah zbog Grenlanda preplavio Evropu, lideri sada imaju novu taktiku
EVROPSKE vlade pokrenule su dvostruku diplomatsku ofanzivu kako bi ubedile predsednika SAD Donalda Trampa da odustane od svojih pretenzija prema Grenlandu - kroz lobiranje u Vašingtonu i pritisak na NATO da otkloni bezbednosne zabrinutosti američkog predsednika.
09. 01. 2026. u 13:11
VODITELjKA OTKRILA ISTINU O CECI I ČEDI: Umešan i Aleksandar Kos - šta se dešavalo između političara i pevačice
BLIZAK prijatelj i saradnik Čedomira Jovanovića, Aleksandar Kos, poslednjih meseci našao se u žiži interesovanja javnosti. O njegovom profesionalnom angažmanu, ali i privatnom životu, u poslednje vreme sve se češće spekuliše, dok je javnosti i dalje malo poznato čime se zapravo bavi i kakav je njegov put bio do pozicije na kojoj se danas nalazi.
09. 01. 2026. u 08:42
Komentari (0)