STARENjEM hrskavice zglobova postaju sve tanje, a bolovi i ograničenost pokreta veća. Što su zglobovi masivniji, kao što su kukovi, problem može da bude mnogo izraženiji. Tanjenje hrskavice zglobova kuka i slabljenje gustine kostiju vodi u jake bolove, blokadu pokreta i nesigurnost pri hodu. Da bi sprečili ovaj scenario i da biste starost dočekali sa zdravim kukovima i lekari i fitnes instruktori su saglasni da bi trebalo da se vežba.
Povezane vesti

NOVOSTI IZ REGIONA: U Hrvatskoj osnovana fekalna banka
NA Medicinskom fakultetu u Rijeci osnovana je Fekalna biobanka, jedina takve vrste u regionu. U njoj se čuvaju fekalije zdravih donora, kojim se leče crevne infekcije kod životno ugroženih pacijenata.
06. 09. 2021. u 20:20

STUDIJE SPAVANJA OKTRIVAJU: Postoje šanse da više vremena provodimo budni
ISTRAŽIVAČI sa Univerziteta u Oksfordu otkrili su novu metu za ispitivanje sna u mozgu sisara - moždani korteks. Rad je objavljen u časopisu Nature Neuroscience.
06. 09. 2021. u 20:00

KADA JE NEOPHODAN PREGLED KOD ORTOPEDA? Evo šta treba da radite kada se upale kosti stopala
BOL u stopalu, neposredno iza prstiju, koji se javlja prilikom hoda, fizičke aktivnosti ili nakon nošenja visokih potpetica najčešće je uzrokovan upalom metatarzalnih kostiju. Doktor Nemanja Slavković, ortoped Instituta "Banjica" kaže da su u slučaju ovih bolova veoma efikasni ulošci za stopalo koji rasterećuju njegov prednji deo.
06. 09. 2021. u 19:20

SINDROM NEMIRNIH NOGU: Doktor Boban Stepić otrkiva u čemu se razlikuju pokreti tokom sna
ČESTO se i potpuno zdrave osobe žale na "čudne" pokrete nogu, obično pred spavanje. To može da bude samo nervozna navika, ili stanje izazvano nekim stresom, odnosno anksioznošću. O tome kakva je razlika između sindorma nemirnih nogu i normlanih pokreta, otrkiva za "Novosti" neurolog doktor Stepić.
06. 09. 2021. u 19:00

ŠTA DA JEDETE KADA IMATE HAŠIMOTO: Blagodeti namirnica bogatih selenom i vitaminom B i D
OBOLELI od Hašimotove bolesti, hroničnog autoimunog oboljenja štitne žlezde, trebalo bi da jedu što više raznovrsnog povrća i voća, ali da smanje unos kupusa, kelja, kelerabe, pasulja, brokolija. Među namirnice koje ne bi trebalo da jedu češće od dva puta sedmično su kikiriki, soja, senf, laneno seme.
06. 09. 2021. u 18:10
Najnovije iz rubrike

KAŽITE ZBOGOM POPODNEVNOM UMORU: Ovih 5 zdravih užina su idealne da imate dovoljno energije za ceo radni dan
SVEDOCI smo ubrzanog načina života i rada, ali sve zavisi od naših navika, a užina na poslu ne mora biti nezdrava. Dovoljno je samo malo volje i da sami sebi kod kuće pripremite namirnice.
05. 05. 2025. u 08:19

UŽIVAJTE U PRAVIM PROLEĆNIM DANIMA: Vežbajte u prirodi za bolje raspoloženje
KADA proverite da li je vazduh zadovoljavajućeg kvaliteta, a vreme lepo i suvo vežbajte napolju! Ovaj vid rekreacije u velikoj meri može da vam popravi raspoloženje, naročito ukoliko ste uključeni u neki od grupnih sportova.
05. 05. 2025. u 07:00

ČAJ OD MASLAČKA ZA MRŠAVLJENJE: Nutricionista otkriva šta je mit, a šta istina
TRUDITE se da se zdravo hranite i redovno vežbate kako biste smršali? Možda ste čuli i da čaj od maslačka može da pomogne u tom procesu. Ipak, da li je to zaista tačno?
04. 05. 2025. u 21:16

UZ PROLEĆE STIGLE I ALERGIJE: Evo do kada će ovaj problem otežavati zdravlje velikom broju ljudi
PROMENLjIVO vreme i proleće nekima je donelo i otežano disanje i kašalj. Procenjuje se da u Srbiji sa astmom živi svaka deseta osoba, a u svetu oko 260 miliona ljudi, a ovi podaci objavljeni su uoči Svetskog dana borbe protiv astme.
04. 05. 2025. u 13:54

OD VITALNOG ZNAČAJA ZA OČUVANJE ZDRAVLJA: Uz ovu hranu obogatićete trpezu selenom, bakrom i cinkom
ZNAČAJ minerala u ishrani je odavno dokazan jer ovi elementi učestvuju u svim telesnim procesima. Odgovorni su za čvrstinu i zdravlje kostiju, rad srca, mišića, nervnog sistema... Najpoznatiji minerali su gvožđe, magnezijum, kalijum, natrijum... Manje poznati su selen, cink i bakar, ali su takođe od vitalnog značaja za očuvanje zdravlja.
04. 05. 2025. u 07:00
Komentari (0)