NAJNOVIJA INFORMACIJA: Leposavić neće podneti ostavku, sutra se obraća javnosti
MINISTAR pravde, ljudskih i manjinskih prava Vladimir Leposavić najverovatnije će se sutra obratiti javnosti.
Foto Skupština CG
Očekuje se da će Leposavić održati vanrednu pres konferenciju na kojoj će poručiti da nema nameru da podnese ostavku na mesto ministra i pored insistiranja premijera Krivokapića.
Podsećamo, premijer Zdravko Krivokapić je danas pokrenuo postupak za smenu ministra Leposavića zbog njegove izjave o Srebrenici. Zahtev za smenom je odmah prosledio Skupštini. Partije parlamentarne većine su nakon sastanka su decidno odbile mogućnost da u Skupštini podrže premijerov zahtev. Jedina nepoznanica je kako će se URA držati tokom glasanja, ali se po izjavi Filipa Adžića može naslutiti njihov stav po ovom pitanju.
Sa druge strane, opozicija DPS, SDP, SD i manjinske partije će glasati za smenu Leposavića.
Krivokapićev zahtev izazvao je nevericu među narodom koji je u nekoliko gradova izašao na ulice i podržao Vladimira Leposavića i tom prilikom jasno izrazio stav o premijerovoj politici i jutrošnjem potezu koji je ocenio izdajničkim.
Podsećamo, Leposavić je na prvom “premijerskom satu” rekao da je “spreman da prizna da se u Srebrenici dogodio zločin genocida” kada to bude, kako je rekao, nedvosmisleno utvrđeno. Dodao je i da je u međuvremenu Haški tribunal izgubio legitimitet.
(Borba)
Preporučujemo
ZA PRAVDU I U BIJELOM POLjU: Građani na ulici protiv odluke Krivokapića (FOTO)
05. 04. 2021. u 19:46
BERANCI BRANE LEPOSAVIĆA: Ako padne ministar, pada i Vlada Crne Gore (FOTO/VIDEO)
05. 04. 2021. u 18:44
PROTEST I DIMNE BOMBE U CENTRU BEOGRADA: Građani ispred crnogorske ambasade nakon skandalozne odluke Krivokapića (VIDEO)
05. 04. 2021. u 19:25 >> 19:00
MIR VEĆ U MARTU, UKRAJINA IDE NA IZBORE I REFERENDUM? Rojters ekskluzivno objavio detalje mirovnog sporazuma, ali jedna stvar koči sve
AMERIČKI i ukrajinski pregovarači razgovarali su o ambicioznom cilju da Rusija i Ukrajina postignu mirovni sporazum do marta, iako je taj rok verovatno nerealan zbog nedostatka dogovora o ključnom pitanju teritorije, prema rečima tri izvora upoznata sa razgovorima, ekskluzivno je objavio Rojters.
06. 02. 2026. u 22:55
"PRIŠTINSKA ADMINISTRACIJA UBRZANO ČISTI POKRAJINU OD SRBA" Hitno se oglasilo rusko Ministarstvo spoljnih poslova - "To je licemerno!"
KORISTEĆI uspeh na nedavnim parlementarnim izborima, prištinska administracija forsira čišćenje pokrajine od srpskog stanovništva, saopšteno je iz Ministarstva spoljnih poslova Rusije.
04. 02. 2026. u 13:32
AMERIKANKA IZ "LEPIH SELA": "Srbi su bili svetski neprijatelji broj jedan, zlikovci - ali ne i za mene"
FILM "Lepa sela lepo gore" Srđana Dragojevića važi za jedno od najboljih i najvoljenijih ostvarenja naše kinematografije.
04. 02. 2026. u 10:52
Komentari (0)