MOMO KOPRIVICA: Odlazak Medenice je dobra vest za državu, poniženje za Sudski savet
ODLAZAK predsednice Vrhovnog suda Crne Gore Vesne Medenice sa funkvije dobra je vest za pravnu državu, ali i još jedan dokaz degradacije Sudskog saveta jer je pokazala da je bila iznad Sudskog saveta, čiji je rad i ustavne funkcije blokirala.

Foto: M.S.
Ovo je saopštio potpredsednik Demokratske Crne Gore i poslanik Momo Koprivica, koji tvrdi da je Sudski savet u obavezi bio još 17. oktobra 2018. godine da joj utvrdi prestanak sudijske funkcije.
- Norma iz Ustava (član 121 stav 2) je jasna i imperativna: sudiji, pored ostalog, prestaje funkcija kad ispuni uslove za ostvarivanje prava na starosnu penziju. To su dva uslova, onaj u pogledu godina života i onaj u pogledu godina staža osiguranja, i oni su jasno definisani članom 17 i članom 197đ Zakona o penzijsko-invalidskom osiguranju.

EKSKLUZIVNO - GENERAL PONOVO U SVOJOJ SRBIJI: Nebojša Pavković sleteo u Beograd (FOTO)
GENERAL Nebojša Pavković sleteo je u Srbiju.
28. 09. 2025. u 17:53

AMERIKANCI ODUŠEVLjENI VUČIĆEM! Pljušte komentari nakon gostovanja na Njuzmaksu: "Hoćemo ga kod Takera, divno je čuti ovog mudrog čoveka"
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić gostovao je sinoć na američkoj televiziji Njuzmaks, a njegovo gostovanje privuklo je veliku pažnju američke javnosti.
27. 09. 2025. u 11:29

NE DA NA ĆERKU Bogdanin otac očitao lekciju Veljku, jasno mu stavio do znanja: "Možda pre nisi imao ovakvu devojku..."
VELjKO je uvek isticao da želi veliku porodicu sa mnogo dece kojima će usaditi prave vrednosti i tradiciju.
29. 09. 2025. u 16:17
Komentari (0)