NIŠTA BEZ SRBA: Zatvarali su granice sa našom zemljom, a sada im spasavamo turizam
SEDAM dana od otvaranja crnogorskih granica sa državama regiona, u metropoli crnogorskog turizma, Budvi, zabeležen je prvi primetan rast broja gostiju, a uglavnom dolaze iz Srbije i Bosne i Hercegovine.
Foto: B. Dabić
Kako prenosi crnogorski portal "Vijesti", to bi barem malo moglo popraviti praktično propalu turističku sezonu zbog epidemije korona virusa.
U Crnoj Gori trenutno se nalazi 27.200 turista, skoro 11.000 registrovano je upravo u Budvi, a prema rečima direktorke TO Budva Maje Liješević, u odnosu na pre sedam-osam dana primetno je da Budva ima dve do tri hiljade više gostiju.
- Najveći broj turista u Budvi su gosti iz BiH, Ukrajine, Belorusije i Albanije, ima nešto i iz Rusije, i u zadnjih sedam do deset dana ima registrovanih turista primetno i iz Srbije - rekla je ona.
Više od 3.000 gostiju u Budvi je u privatnom smeštaju, u hotelima 7.700, ali se, uz popularne cene i stroge higijenske mere, očekuje veći priliv gostiju.
Preporučujemo
PAPRENO: Ležaljke i suncobrani na Svetom Stefanu skuplji od smeštaja - kako propada sezona u Crnoj Gori
20. 08. 2020. u 10:45 >> 10:45
ZBUNjUJUĆE: Crna Gora otvorila granice, ali zbog odluke turisti u neverici
19. 08. 2020. u 07:31 >> 01:15
RUSIJA PONOVO BRUJI O IZJAVI VUČIĆA: Reči predsednika o sankcijama udarna vest u ruskim medijima
RUSKA agencija TASS prenosi kao udarnu vest izjavu predsednika Srbije Aleksandra Vučića koji je rekao sinoć da bi, ukoliko bi odlučio da uvede sankcije Rusiji, „izdao dušu naroda“.
06. 05. 2026. u 11:22
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
ŠOK NA NAJLON PIJACI: Srbin kupio stare stolice, vrede pravo bogatstvo (VIDEO)
NA prvi pogled, činile su se kao još jedan komad starog nameštaja, ali je iskusno oko prepoznalo o čemu je reč.
07. 05. 2026. u 10:25
Komentari (5)