OTVORENO PISMO MINISTRU ŠIMUNU: Pokrenite istragu o privatizaciji Bolnice Meljine i procesuirajte krivce
Povodom nedavne izjave ministra zdravlja Vojislava Šimuna da će se u Meljinama graditi nova bolnica, otvoreno pismo ministru je uputila predsednica NVO Ekološko društvo Boke Kotorske Olivera Doklestić. Traži istragu o privatizaciji Bolnice Meljine, utvrđivanje realnih potraživanja i procesuiranje krivaca koji su bolnicu i građane Herceg Novog doveli u teško stanje.
Foto: V.V.
- Herceg Novom treba bolnica! Treba građanima cele godine a posebno leti kada imamo 80 hiljada stanovnika - navedeno je u saopštenju Olivere Doklestić.
Ona dalje ističe da "ne možemo dozvoliti da se bez odgovornosti za sve loše što je učinjeno, od volšebne privatizacije, otimanja opreme, otpuštanja radnika, zanemarivanja samodoprinosa građana koji je izdvajan od 1986. do 1992. i doprinosa za izgradnju porodlišta, uništava zemlja i ceo prostor sadašnje bolnice u Meljinama."
Foto: V.V.
Komentarišući izjavu ministra Šimuna, Doklestić navodi da se može zaključiti da je već dogovoreno izmeštanje bolnice, verovatno u objekat nekadašnje Komande mornarice kod tunela u Meljinama.
- Kažete da se već rade studije izvodljivosti. Tako govore i čelnici opštine. Spremni ste da Ministarstvo uloži u opremu i kadrove. Zvuči razumljivo i lepo. Ali, ono što nije dobro, to je da već godinama Herceg Novi zapravo nema bolnicu, da ste dozvolili, vi iz vlasti, a nije važno koje vlasti, jer se menjaju ličnosti ali ne i ideologija uništavanja i stvaranja novo - kaže Doklestić.
Ona podseća da su građani Herceg Novog samodoprinosom za Bolnicu Meljine obezbedili preko 20 miliona evra, ali ni pola te sume nije u nju uloženo.
Pre privatizacije i pojavljivanja Duška Kneževića, Bolnica Meljine bila je najbolje opremljena u Crnoj Gori. Sada nam ne treba, navodi dalje Doklestić „poklon ni od Vlade niti od Ministarstva zdravlja; treba nam samo da se vrati ono što je naše“. Poručuje i da je dužnost nadležnih da obnove opremu, u adekvatnom kvalitetu i kvantitetu, da sprovedu istražni postupak privatizacije, ustanove realna potraživanja i procesuiraju sve krivce koji su bolnicu i građane Herceg Novog doveli u ovako teško stanje.
Prema rečima Doklestićeve priča o gradnji nove bolnice priprema je za definitivni stečaj postojeće na čijem će prostoru nići visoko tarifni risort, sa sedam zvezdica za bogate turiste. Otud na kraju pitanja “ima li kraja užasima koji se spremaju Herceg Novom, uništavanju prostora zarad lične koristi, raznim korupcionaškim mahinacijama i nesposobnosti pravnog sistema da se sa njima suočava i rešava ih“.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
UMRLA JE U BOLOVIMA, U 47. GODINI Njenu smrt Miloš nikada neće prežaliti: "Bolest je brzo napredovala"
"BOLEST je brzo napredovala. Za samo sedam godina ona je legla u krevet i bila je nepokretna do smrti."
25. 06. 2026. u 10:29
Komentari (0)