ISTRAGA U PLJEVLJIMA: Tužilaštvo proverava kako je stradao radnik u Rudniku uglja
Osnovno državno tužilaštvo u Pljevljima formiralo je predmet kako bi se utvrdilo da li u radnjama određenih osoba ima elemenata krivičnog dela za koje se goni po službenoj dužnosti, u slučaju smrti tridesetsedogodišnjeg N. P. koji je poginuo u Rudniku uglja tokom demontaže elemenata na dizalici.
M.Drobnjak
- Pred ovim tužilaštvom formiran je predmet u kome se preduzimaju sve potrebne mere i radnje u cilju utvrđivanja da li u radnjama bilo kog lica ima elemenata bića krivičnog dela za koje se goni po službenoj dužnosti - kazao je Ivan Gačević, državni tužilac i portparol u ODT u Pljevljima.
Radnik Rudnika uglja Pljevlja, N.P. poginuo je krajem februara na radnom mestu, radeći na demontaži elemenata na dizalici.
Uprava za inspekcijske poslove (UIP) najavila je krajem februara da će izdati nalog koncesionaru u vezi sa dostavljanjem određene dokumentacije sa aspekta Zakona o rudarstvu i Zakona o zaštiti i zdravlju na radu, nakon čega će se eventualno utvrditi potencijalna odgovornost koncesionara u konkretnom slučaju.
-U toku je utvrđivanje činjenica koje su dovele do povređivanja rukovaoca teleskopskim manipulatorom/autodizacom, koji je zaposlen kod izvođača radova koji vodi računa o primeni mera zaštite i zdravlja na radu - kazali su nam iz UIP-a krajem februara.
Pojasnili su tada da rudarska inspekcija, shodno Zakonu o rudarstvu ima ingerencije i ovlašćenja Inspekcije zaštite i zdravlja na radu i ista učestvuje, između ostalog, u uviđajima nad povredama na radu sa smrtnim ishodima u rudnicima, dok u svim ostalim situacijama inspekcijske nadzore vrši Inspekcija zaštite i zdravlja na radu.
Preporučujemo
PRODISALI I ZETA I BOTUN: Dan posle referenduma, meštani se sastali sa predstavnikom EU
16. 12. 2025. u 05:00V.K.
PREVRNUO SE GLISER SA TRI OSOBE NA SKADARSKOM JEZERU: Hitne službe odmah reagovale
13. 12. 2025. u 18:35
RAMPA ZA PODGORICU: Francuska blokirala dva poglavlja u pregovorima Crne Gore sa EU
12. 12. 2025. u 18:50
FICO ZAGRMEO: Ono što Brisel radi Srbiji nema nikakve veze sa zdravim razumom!
PREMIJER Slovačke Robert Fico izjavio je danas da će na samitu EU - Zapadni Balkan govoriti u korist Srbije, kao i da ono što EU radi Srbiji nema veze sa zdravim razumom i da je kažnjavaju zbog njenih suverenih stavova.
17. 12. 2025. u 15:34
"SRBE SU RASTRGLI, RASTRGLI SU JEDAN NAROD" Putin žestoko udario po Evropi: Tamo nema civilizacije, samo degradacije!
ISPOSTAVILO se da na Zapadu nema nikakve civilizacije, već samo kontinuirana degradacija, izjavio je predsednik Rusije Vladimir Putin na proširenom kolegijumu Ministarstva odbrane Rusije.
17. 12. 2025. u 13:13
MIMU ZAUSTAVILA POLICIJA: Iznenadilo ih je ono što su zatekli u kolima
NAKON što ih je zaustavila policija, prizor u kolima ih je iznenadio...
17. 12. 2025. u 10:09
Komentari (0)