TURČINA SUMNJIČE ZA UTAJU POREZA: Oštetio budžet za skoro pola miliona
SLUŽBENICI Sektora za borbu protiv kriminala su državnom tužiocu u Osnovnom državnom tužilaštvu u Kotoru podneli krivičnu prijavu protiv M.D. (41) državljanina Republike Turske i dva pravna lica zbog sumnje da su izvršili krivično delo utaja poreza i budžetu Crne Gore pričinili štetu od 477.093 evra, saopšteno je iz Uprave policije.

Foto: Profimedia/Ilustracija
-Sumnja se da je M.D., kao izvršni direktor u pravnom licu „DNZ Trejd“ i ovlašćeno lice u pravnom licu „Tetemontana“ tokom 2021. i 2022. godine, izvršio krivično delo utaja poreza, na način što je u knjigovodstvu evidentirao lažne fakture dobavljača po kojima nije isporučivana roba, niti su izvšene usluge i radovi, kako bi neosnovano ostvarili pravo na odbitak pretporeza - navode iz policije.

"DOBRO SMO UPOZNATI SA DOGAĐAJIMA U SRBIJI" Medvedev optužio Zapad za organizovanje protesta u drugim zemljama
ZAMENIK predsednika Saveta bezbednosti Rusije i predsednik stranke Jedinstvena Rusija Dmitrij Medvedev optužio je danas zapadne zemlje da organizuju proteste i mešaju se u izborne procese drugih zemalja da bi održale svoju dominaciju.
31. 07. 2025. u 17:01

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

BLOKIRAO PROMETNU ULICU: Kad su videli ko je za volanom, niko nije smeo ni da priđe! (VIDEO)
NEODGOVORNI vozač "honde" blokirao je nedavno ulicu ispred mumbajskog tržnog centra Lokhandvala, međutim kada su ostali vozači prišli da ga pitaju ga kako se to ponaša i zatraže od njega da skloni vozilo, usledio je pravi šok.
31. 07. 2025. u 17:34
Komentari (0)