NARODNE PARE IDU VLASTIMA U KIJEVU: Dritan Abazović - Crna Gora izdvaja 14 odsto vojnog budžeta za Ukrajinu
CRNA Gora izdvaja 14 odsto svog vojnog budžeta za pomoć Ukrajini, izjavio je crnogorski premijer Dritan Abazović na Varšavskom bezbednosnom forumu.

Foto: EPA/Boris Pejović
- Kada bi svaka evropska zemlja to učinila kao Crna Gora, rat bi bio završen za dve-tri nedelje - rekao je Abazović.
Abazović, koji je govorio na panelu „Globalni izazovi, globalne koalicije? Kako kolektivni Zapad može da izgradi partnerstva u spoljnoj politici“, smatra da Evropska unija mora da oživi proces proširenja, ako želi da ostane atraktivna za nove članice.
- Ako želimo da se osećamo sigurnije u kontekstu Rusije, sutra Kine ili neke treće zemlje, mislim da bi EU trebala da donese odluku da oživi proces proširenja - kazao je Abazović, preneo je portal „Dan“.

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

SRPSKA POSLA: Nikola Jokić zapanjio svet! Vratio se u Srbiju i uradio OVO (VIDEO)
NIKOLA Jokić je najbolji košarkaš planete, ali dajte mu loptu i biće najbolji u svakom sportu. To je pokazao još jednom.
08. 06. 2025. u 08:54

"PLANIRAM SVOJU SAHRANU" Voditeljka o teškoj bolesti
ZVEZDA rijaliti emisije „The Real Houswives of Beverly Hills“ i voditeljka Tedi Melankamp (43), suočava se s teškom bolešću. Operisala je tumor na mozgu, ali se bolest proširila i na pluća. Tedi je otkrila da njen otac, rok legenda Džon Melankamp (73), već planira njenu sahranu.
15. 06. 2025. u 21:19
Komentari (0)