BEOGRAĐANI, SVI DAJTE KRV: Apel gradonačelnika Zorana Radojičića
GRADONAČELNIK prof. dr Zoran Radojičić apelovao je na građane da se uključe u akciju davanja krvi i pomognu da se obnove zalihe.
Novosti
- Tokom leta, a naročito sada tokom epidemije, zalihe krvi su sve manje. Kao hirurg, znam koliko i mililitri te dragocene tečnosti znače pacijentima. Nađite vremena, budite solidarni, dajte krv - rekao je gradonačelnik na svom instagram-profilu.
Radojičić je dodao da je, u situaciji sa virusom korona, davanje krvi i dalje bezbedan proces i da građani ne bi trebalo da odustaju od toga.
- Sada je još važnije nego inače da damo krv, a nije manje bezbedno. Dakle, razloga za strah nema, a razloga za zahvalnost onima koji doniraju krv je u uslovima pandemije je nebrojeno mnogo - naglasio je on.
Krv se može dati radnim danima od 7.00 do 19.00 i subotom od 8.00 do 15.00 u Institutu za transfuziju krvi, u Ulici Svetog Save, a u Urgentnom centru radnim danima od 10.00 do 15.00.
Preporučujemo
HUMANOST KIKINĐANA: Dobar odziv za vanrednu akciju dobrovoljnog davanja krvi
10. 08. 2020. u 15:17
CRVENI KRST SRBIJE I POZNATI POZIVAJU HUMANE: Pomozite da imamo zalihe krvi
05. 08. 2020. u 16:00
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
DRAMA NA NEBU: Ruski avioni izbacili uređaje blizu britanskog nosača aviona, hitno dignuti F-35
VELIKA Britanija presrela je dva ruska aviona nakon što je premestila nosač aviona ka Arktičkom krugu radi podrške misijama NATO.
06. 07. 2026. u 09:38
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
STRAŠNO: Predozirao se unuk Ere Ojdanića - drama u Resniku
UNUK Ere Ojdanića, Andrija Ojdanić danas se predozirao narkoticima, zbog čega je morala da reaguje hitna pomoć.
03. 07. 2026. u 18:30
Komentari (0)