HALJINE FILMSKIH DIVA: Izložba i Etnografskom muzeju "Italija je u modi"
U ETNOGRAFSKOM muzeju u Beogradu, od 5. do 19. maja, će biti otvorena izložba "Italija je u modi", autora i kustosa Stefana Dominela.
                                                                                    Foto Profimedia
Posetioci će, prviput u Srbiji, imati priliku da vide bisere italijanske mode iz arhiva najvećih modnih kuća, koje do sada nisu bili dostupni javnosti.
Nakon postavke u Seulu, izložba u Beogradu premijerno prikazuje 50 legendarnih haljina i kostima koje su nosile holivudske dive, kao kulturno obeležje duha i sentimenta pedesetih i šezdesetih godina prošlog veka.
Među 50 ekskluzivnih eksponata nalaze se male crne haljine koju je Ana Manjani nosila na dodeli Oskara, filmski kostimi Odri Hepbern i Anita Ekberg, žersej haljine Lane Tarner i Kim Novak i mnogi drugi.
Izložbu će otvoriti potpredsednica Vlade Srbije i ministarka kulture Maja Gojković i ambasador Italije u Srbiji Luka Gosi, uz uvodnu reč kustosa izložbe Stefana Dominela.
Prateći program izložbe čini revija filmova (Kaktusov cvet, Sladak život, Imitacija života, Rai i mir, Evropa 51, uz specijalnu projekciju našeg klasika Ljubav i moda) u kojima su nošene haljine i kostimi, koji će biti prikazani u Jugoslovenskoj kinoteci od 6. do 8. maja.
                    
                    "PA HAJDE DA PRODUŽIMO ZADOVOLjSTVO" Zaharova uputila misterioznu poruku Zapadu
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova izjavila je danas da su zapadne zemlje zabrinute zbog toga kakva bi još nova ispitivanja oružja Rusija mogla da sprovede nakon demonstracije rakete "Burevestnik".
01. 11. 2025. u 19:52
                    
                    SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
                    
                    "ONA JE ZLA!" Ova poznata srpkinja je zaova Snežane Đurišić (FOTO)
"MALO je zla, ali je naša..."
02. 11. 2025. u 16:10
                                        
                                        
                                
                                        
                                        
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
Komentari (0)