ČESNICA OPET ISPRED HRAMA: Za mališane 33 dukata i više od 2.000 paketića
POSLE dvogodišnje pauze zbog pandemije, Beograđani će se na Božić, oko 11 časova, okupiti ispred Hrama Svetog Save na tradicinalnom lomljenju česnice. Ove godine mališanima će biti podeljena 33 zlatna dukata.
Foto: OPština Paraćin
Prema rečima Zorana Pralice, predsednika Unije pekara Srbije, posle božićne liturgije u Hramu Svetog Save, patrijarh Profirije će osveštati česnicu.
- Osim 33 zlatnika, koje je obezbedila pekara "As - Braća Stanković", mališanima će biti podeljeno više od 2.000 paketića sa slanim pekarskim proizvodima i slatkišima, 4.000 krstića, baloni - kaže Pralica. - Česnica će biti prečnika 3,8 metara i imaće više od 7.000 parčića. Pozivamo građane da dođu u što većem broju i povedu decu.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
OVO SU NERADNI DANI ZA BOŽIĆ U CRNOJ GORI: Prvi dan Božića pada u subotu
05. 01. 2023. u 09:42
ZA DECU PAKETIĆI, ZA ODRASLE POSLUŽENjE: Nastavlja se tradicija Badnje večeri u Potočcu
04. 01. 2023. u 22:12
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
AMERIČKE SNAGE NAPUŠTAJU IRAK Zaidi: Od ovog datuma kreće povlačenje vojske
IRAČKI premijer Ali el Zaidi izjavio je danas da će američke vojne snage napustiti Irak do 30. septembra, ocenivši da njegova poseta Vašingtonu predstavlja početak nove faze u odnosima dve zemlje, zasnovane na ekonomskoj saradnji, a ne na vojnim vezama.
14. 07. 2026. u 19:45
NOVI JEZIV SNIMAK DRAME U AVIONU: Supruga drži Srbina da ne ispadne iz aviona (VIDEO)
NA letu iz Soluna za Mihnen prošlog petka dogodio se incident kada je tokom leta pukao prozor aviona, a onda je došlo do dekompresije kabine.
14. 07. 2026. u 17:57
VODITELjKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: "To je za mene traumatično!"
VODITELjKA sa suprugom već godinama ne spava u istom krevetu...
14. 07. 2026. u 11:17
Komentari (1)